Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem moje dopravní značka na mém pozemku

zdravím,
bydlím na vesnici, u "obecní" cesty, bez chodníku. z branky vstup na cestu. lidi jezdí jako h0vada,
na svůj pozemek bych si umístil plastovou dopravní značku omezení rychosti 30 nebo aspoň pozor děti
pozemek sousedí se silnicí, takže opticky by to vypadalo že to patři k cestě
můžu?
díky

Jo. A když ho při rozhazování hřebíků chytnou, tak to bude poškozování cizí věci. A jelikož gumy nejsou úplně levná záležitost tak z toho může být klidně i trestný čin. A pokud navíc natrefí na někoho s šikovným právníkem tak by se z toho dalo vydupat možná i obecné ohrožení. Ano, zdá se to přitažené za vlasy, ale podobný případ se stejným výsledkem se už stal.

Správné řešení: Písemně požádat obec o umístění dopravní značky na přilehlou komunikaci. Pokud je komunikace obecní obec požádá příslušného dopravního inženýra policie o to zda k tomu dá souhlas. Na základě předběžného souhlasu obec nechá zpracovat projektovou dokumentaci. Tuto dokumentaci odsouhlasí dopravní inženýr a obec zažádá příslušný dopravní odbor o vydání rozhodnutí. Pak se to vyvěsí a počká se příslušnou dobu, zda se proti tomu někdo neodvolá. Pokud se neodvolá měla by obec vybrat z několika nabídek zhotovitele a ten osadí dopravní značku. Pokud se jedná o komunikaci III., II., či I. třídy musí obec požádat příslušného správce komunikace a on provede to co jsem zmínil v první části. Pro příklad uvedu jak to vypadá když se ministerstvo rozhodne, že zpoplatní nějaký úsek silnice či dálnice. Jelikož se jedná o zakázku většího rozsahu musí příslušný správce udělat výběrové řízení na projektanta dopravního značení. Následně projekt se souhlasem dopravního inženýra předloží příslušnému orgánu k vyhotovení rozhodnutí. Po nabytí právní platnosti udělá výběrové řízení na zhotovitele no a pak se někdo z neúspěšných účastníků odvolá a je to na dalšího minimálně půl roku. Když uvážím, že v roce 1947 nám stačilo 27 (slovy dvacet sedm) dopravních značek, tak se divím, že tu ještě něco funguje. Mně se podařilo dosáhnout snížení rychlosti na komunikaci první třídy až po deseti letech a to potom, co se v zatáčce zabil policista a při další nehodě zde policista jedoucí vyšetřovat nehodu dostal smyk. Během těch deseti let zde zahynulo cca 6 řidičů.

Pokud je to uvnitř obce, mohlo by se nechat umístit značka "Obytná zóna", ale bacha, pak se nesmí na ulici nikde parkovat. U nás v dobrém úmyslu nacpali všude značky "Obytná zóna" a cajti si z toho udělali zlatý důl, pokutovali každého, kdo měl auto před domem a neměl ho kam dát (neměl vrata do zahrady). Tak na žádost občanů obec rychle ty značky pokácela. IMHO ale když jsou řidiči hovada, tak žádná značka nepomůže, když nikdo nebude vybírat pokuty za rychlou jízdu, všichni na omezenou rychlost budou dál prdět.

Jinými slovy chcete ze svého problému, že vám vadí auta, co jezdí povolenou rychlostí, udělat problém řidičů těch aut. Děti naučte raději to, jak se chovat na silnici. Bude se jim to hodit i jinde.

Cedulu si dát můžete, jen nesmí být shodná se žádnou dopravní značkou.
Řešil jsem ve firmě umístění dopravní značky "zákaz zastavení" na boční ulici, kde máme výjezdy z garáží a lidé si klidně před nimi parkovali. Už přesně nevím celkový postup, ale bylo to náročné. Nejhorší bylo zjistit to správné kolečko, které jsem musel s žádostmi oběhat. Určitě bych začal na příslušném obecním úřadě ale určitě je do toho zamontována i nějaký orgán na policii, která dá souhlas k umístění značky. Na žádosti musely být i podpisů majitelů pozemků okolních. Jo a ty značky a její umístění jsme nakonec i museli zaplatit.

Ze zkušeností s úředníky a organizacemi všeho druhu, musí být první podnět písemný, nejlépe poslán doporučeně, pak se tím musí zabývat. V žádosti o umístění značky, nebo retardéru musíte obsáhle okecat situaci a HLAVNĚ proč to chcete a jaké můžou vzniknout následky z neřešení situace!!! To je velmi dobrá páka, protože při zamítavém stanovisku a následném neštěstí to dostanou vyžrat, takže se toho bojí a raději konají.