Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nulák na zemi?

Zdravím,
v zářivce je zapojen nulák na kostře tak se chci zeptat jestli by tam neměl být zemní vodič nebo se to tak dělá a je to správně?
Dále je pak v levé části obrázku vidět že je ke kondenzátoru paralelně zapojen rezistor, ale k čemu tam vlastně je? Na schématu není nakreslen.
Díky za rady :-)

Jde o svítidlo, které bylo v minulosti zapojeno v soustavě TN-C (2 vodiče). Takže byl zapojen vodič z instalace, ŽZ, na svorku ochrany před neb.dotykem "kostry" (to je ten zbyteček) a z ní ten silný modrý na svorku N, pro pracovní nulu "N" svítidla. A fázový vodič z instalace, od vypinače, na druhou svorku L (ten tam už není). Pokud připojuješ na tuto soustavu, tak opět stejně.
V případě současně realizovaných rozvodů v síti TN-S (3 vodiče) je nutno propojení modrým vodičem zrušit, na ochr.svorku zapojit "ochranný" ŽZ vodič PE, na svorku N "pracovní nulu" modrý a na svorku L "fázový přívod" černý.

Svítidlo je Tř.I , zapojení je tedy špatně.
Co je tam za soustavu TN-C/S
V případě TN-C nechápu ten modrý na fotce (nevíme co kouká ze zdi), jinak PEN na plech a pak do pracovní svorky, L=L
V případě TN.S je PE na (plech svítidla) N=modrá, L= černá (hnědá nebo šedá)
V nejhorším případě tam může být TN-S nez PE (příprava pro svítidlo Tř.II) ale to nepředpokládám.