Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako čo najjednoduchšie upevniť lišty na betónový strop

Budem potrebovať upevniť nejakých 150-200m líšt na betónový strop. Budú to klasické otváracie lišty cca 60x25 alebo 30x15 a budú sa do nich ukladať TP káble. V lištách bude orientačne po 10-15 ks káblov.

Ako to spraviť s čo najmenšou námahou?

Fungovalo by nejaké montážne lepidlo spoľahlivo? Nerád by som, aby to časom odpadlo. Dávať lepidlo po celej dĺžke lišty alebo stačí bodovo povedzme na každých 10cm? Je potrebné nejako očistiť podklad pred lepením? Alebo sa na lepidlo nespoliehať a proste vŕtať a dávať hmoždinky?

Poznáte nejakú fintu ako oklamať gravitáciu a uľahčiť si ťahanie káblov po stope? Zatiaľ ma napadá len dať na otvorené lišty provizórne sťahovacie pásky a navliekať káble do nich.

10-15 cat5e (nebo nedejbože cat6+) kabelů ti žádné lepidlo neudrží. To je už velký svazek, který na 2m délky (délka lišty) bude mít váhu min 30kg a ta lišta je měkký materiál, takže při jakékoli manipulaci s kabelem ti to odpadne.

Pokud ty kabely budeš tahat, tak nejjednodušší řešení je osadit krytky na liché lišty a kabelový svazek postupně protahovat a sudé zavřít až to bude protaženo.

Diky vsetkym za odpovede.

Rozmyslal som aj nad tou nastrelovackou, neviem, ci by to neznicilo tie listy. Tiez to zrejme nie je bezna vec v pozicovniach co som pozeral.

Skusim asi to lepidlo, aby to clovek nemusel drzat a poistit dvoma-troma nabijacimi hmozdinkami. Bude to ale trvat dlhsie.

Mate niekto skusenosti s tou nastrelovackou a plastovymi listami? Idu do toho klince aj s podlozkami? Nevidim tam ziadnu poistku na spusti, moze to byt celkom nebezpecna zbran.

Celá léta až do nedávné rekontrukce jsme měli lišty přilepené chemoprénem a celá léta držely. Na těch lištách nebylo nic menšího než CYKY4x2.5. Mluvil jsem s pánem, co to dělal a prý se mu smáli, že mu to do týdne spadne a vydrželo to 15 let a drželo by to asi i dál. Ovšem lepidlo bylo opravdu po celé délce a asi v bohaté vrstvě, hádám že na to vylepil celou tubu. Když jsme to sundavali, šla dolu vrstva omítky, lepidlo zůstalo na lištách. Nevim jak to dělal, nebyl jsem u toho, ty lišty tam byly dřív než já.