Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stejná pneu, jiný vzorek?

Zdravím,

po x letech jsem začal používat auto, které dlouho stálo v garáži a nejezdilo. Má skoro 10 let staré pneu, avšak minimálně sjeté (zbývá tak 70% vzorku). Po pár týdnech ježdění se mi podařilo jednu gumu píchnout. Sehnal jsem si tedy gumu od stejného výrobce, se stejným rozměrem a nosností. Až zhruba po týdnu jsem si všiml, že i přesto, že je guma identická - identický název, identický rozměr, identický výrobce - evidentně za těch 10 let lehce změnili vzorek... Především místo 2 drážek uprostřed jsou tam drážky 3. Je v tomto případě, kdy jde o co se názvu, výrobce, rozměrů a vlastností týče o identickou gumu lehce odlišný vzorek problém?

Vzhledem k této otázce se přidávám s "perličkou", s pneumatikami, kterou mám dnes čerstvou. Byl jsem dnes na STK se svým stařičkým osobním přívěsem. V TP obytného přívěsu mám napsány pneumatiky 155-13 (původně z Dacia 1300). Nic víc. Přívěs postaven v roce 1985. Vzhledem k datu výroby bylo pochopitelně již nutno několikrát vyměnit pneu. Nyní už se pod tímto jednoduchým označením ale žádné nevyrábí, pouze s označením profilu. Takže jsem namontoval 155/70 R13. A technik v STK mi je neodsouhlasil, neboť doslova a "do písmene" nesouhlasí s TP a přívěs neprošel STK. Dříve s nimi "procházel". Nyní mi řekl, že to "nedá" že by mu hrozila pokuta 50 tis. Kč. ::) Když jsem se jej ptal, jak situaci řešit, řekl že neví, ale že přepis na dopravce asi taky nepůjde. :-(
Tak jsem nakonec dnes ihned napsal dotaz na místní "dopravku", jak situaci řešit. Tak čekám, jak se "páni úředníci" vyjádří. To jsem zvědav.;-)
Tak co si myslíte o těchhle "kreténinách"?3-[

Asi by to taky nebylo OK. 155-13 je s poměrem šířky k výšce 100 procent, kdežto 155/80-R13 má snížený profil 80 procent. Takže by to taky neprošlo
Ale z DI jsem dostal info, jak to vyřešit. Musím přívěs zatížit na max. zátěž, zajet na STK, ti vyhotoví protokol že pneu vyhovují a DI na jeho základě přepíší ty 155/70-R13 do TP. Pakárna co? Ale hlavně že to nakonec nějak půjde.:-D