Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Žárovka LED E27 - jakou?

Dobrý den,
mám v plánu koupit větší množství žárovek E27 se světelným tokem +- 600 lm, cca 4000 K. Bohužel na trhu je už asi nekonečně mnoho různých výrobců a ještě více samotných žárovek. Nechci na nich nijak šetřit a rád bych bych co nejlepší podání barev a životnost. Nevím ani, které značky jsou noname číňan. Vyzkoušet se moc nedají, protože i šmejd bude pár let svítit. Nemáte někdo dlouhodobé zkušenosti s LEDkami? Díky

V poslední době (1 rok) používám LED žárovky pod názvem "Best LED". Příkokon 9W, napětí 220-240V AC, patice E27. Světelný výkon 970 lm, teplota barvy 3000 K. Cena kolem 60,- Kč, prodloužená záruka na 5 let, na obalu uvedená firma česká (jestli jde o výrobce, nebo dovozce, ale nevím, neuvádí se). Svítí perfektně (ekv. cca 80 W klasika) a zatím drží všechny.
Prodejce K+B elektro - "kameňák"v místě bydliště.
Jinak ještě před nimi asi 10 ks LED Clasic od emos (výrobce China), 10W/806lm/3000K/E27 a zatím rovněž všechny drží. Koupeny u stejného prodejce a dokonce v akci za 39,-Kč. Záruka ale pouze 2 roky.
Celkový počet všech těchto používaných žárovek cca 30 ks (RD+chata). Velikost jako běžná žárovka 60-100W.

Skusal som toho dost vela ale najviac sa mi paci svetlo aktualnych philipsov. Su dnes aj dost lacne. skus.
Ale na doma mam 2700k, 4000k by mi vadilo.

BTW. pozor na to ze ak v tej praci niekto pracuje s pohyblivymi zariadeniami tak zabezpecit svetlo ktore garantovane neblika, bezne LED ziarovky blikaju v zavislosti od modelu, ptz je to tak lacnejsie pre vyrobcu, takze tipujem ze vacsina blika lebo kazdy debilny firemny manager u vyrobcu cely den travi tym ze chce cosi usetrit na ukor zakaznika.