Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Žárovka LED E27 - jakou?

Dobrý den,
mám v plánu koupit větší množství žárovek E27 se světelným tokem +- 600 lm, cca 4000 K. Bohužel na trhu je už asi nekonečně mnoho různých výrobců a ještě více samotných žárovek. Nechci na nich nijak šetřit a rád bych bych co nejlepší podání barev a životnost. Nevím ani, které značky jsou noname číňan. Vyzkoušet se moc nedají, protože i šmejd bude pár let svítit. Nemáte někdo dlouhodobé zkušenosti s LEDkami? Díky

Ideálne je do kancla normálna biela 3-tis. °K.

Teplá biela 2.7-tis. °K je vhodná na doma.

E27 ber minimálne o výkone 15W, tie sa akurát približujú osvitom klasickým 100W vláknam. Vhodné sú 23W LED E27 závit, ak sa ti na dĺžku zmestia do pôvodnej bane, skleného krytu.

LED 15W E27 majú tuším dlžku 123mm od kontaktu cínu až po hlavu, teda sa bežne zmestia do pôvodných sklených baní určených pre 100W vlákna bez problémov.

Ozn. ako "studené biele" neber, sa zjančíš od nervozity. Prípadne studené, modré, je nutné recipročným výkonom LED doplniť o teplé biele žiarovky. Vtedy sa ešte dá v priestore vydržať, aj dlhodobo.

Elegantné sú E27 s retro vláknami v podobe LED, lebo majú príjemné žiarenie na nerozoznanie od klasických vláknových žiaroviek, asi ako halogénové vlákno s toleranciou 2,7-3-tis. °K. Dajú sa odporom znižovať pri osvite. (Mám ich na nočnom stolíku v lampách pri posteli. Sú plynulo riadené pri osvite, aby nerušili)

4000K je prý dobré, když je potřeba kombinovat to s přirozeným světlem. A pokud se místo 600lm normální žárovky koupí 600lm této, bude to působit velmi nepříjemně. Osobně taky preferuju 2500K, v práci se nám podařilo uhádat aspoň těch 4000K a nepůsobí to tak zle, kolegové ve vedlejší místnosti trvají dost tvrdě na 2500 tak uvidím, co jim udělaji. Osvětlení bylo počítané na 500 luxů a kvůli rovnoměrnosti se k šesti ještě dvě svítidla přidávala. Při této osvětlenosti je to v pohodě. Když si to ale dáte na chodbu (100 luxů) bude to působit nepřirozeně a nepříjemně.

V poslední době (1 rok) používám LED žárovky pod názvem "Best LED". Příkokon 9W, napětí 220-240V AC, patice E27. Světelný výkon 970 lm, teplota barvy 3000 K. Cena kolem 60,- Kč, prodloužená záruka na 5 let, na obalu uvedená firma česká (jestli jde o výrobce, nebo dovozce, ale nevím, neuvádí se). Svítí perfektně (ekv. cca 80 W klasika) a zatím drží všechny.
Prodejce K+B elektro - "kameňák"v místě bydliště.
Jinak ještě před nimi asi 10 ks LED Clasic od emos (výrobce China), 10W/806lm/3000K/E27 a zatím rovněž všechny drží. Koupeny u stejného prodejce a dokonce v akci za 39,-Kč. Záruka ale pouze 2 roky.
Celkový počet všech těchto používaných žárovek cca 30 ks (RD+chata). Velikost jako běžná žárovka 60-100W.

Skusal som toho dost vela ale najviac sa mi paci svetlo aktualnych philipsov. Su dnes aj dost lacne. skus.
Ale na doma mam 2700k, 4000k by mi vadilo.

BTW. pozor na to ze ak v tej praci niekto pracuje s pohyblivymi zariadeniami tak zabezpecit svetlo ktore garantovane neblika, bezne LED ziarovky blikaju v zavislosti od modelu, ptz je to tak lacnejsie pre vyrobcu, takze tipujem ze vacsina blika lebo kazdy debilny firemny manager u vyrobcu cely den travi tym ze chce cosi usetrit na ukor zakaznika.