Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím opravit koš myčky?

Čím opravit (tedy zatřít, zalakovat..) koš myčky, kde došlo k odloupnutí vrcholu jedné "tyčky" držící nádobí? Mělo by to být potravinářsky nezávadné, mělo by to vydržet horkou vodu (nevím kolik, 75°C?) a neměly by to rozežrat chemické látky z tabletek, soli či leštidla.

Podle mě tam možná byla skrytá vada, špatně to bylo nalakováno a někdy při manipulaci s nádobím se to odřelo, odlouplo.

Díky za rady.

[82335-foto-png]

Odhrdziť kyselinou (odrezovačom T) a postihnuté, osušené miesto zapatlať napríklad gelovým, sec. lepidlom.

Na opravu plastového povrchu v domácich podmienkach nemáš prostriedky.

Už som vyrazil tri umývačky riadu od roku 1989, mal by si vidieť, ako boli tieto stabilizačné koše na riady časom od riadov omlátené, tiež hrdzavé. Vec som nikdy neriešil. Však je to spotrebný tovar, vec na vyhodenie pred chalupu pre cigáňov v prípade závady.