Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaslepení děr po hmoždinkách

Chci se zeptat, čím ideálně zaslepit díry po hmoždinkách na stěně? Původní majitel byl asi fanda do hmoždinek, tak mám na stěně obdelníkový rastr 15x6 z hmoždinek 8mm. Nechtěl bych to zaslepovat sádrou, nebo cpát do díry maltu, to mě taky nepřijde ideální. Znáte nějakou jinou možnost?
Díky.

Používám tmel, ale ne ten "gumový". Je připravený v tubě, nemusím nic míchat a dobře se s tím dělá. Bývá ke koupení v Lídlu.
Jinak sádra a injekční stříkačka. Stříkneš dovnitř a pak jen zarovnáš. Ušetříš si patlání okolo, které bys jinak udělal, když to tam budeš dávat rovnou špachtlí.

Záleží na tom, jaký je okolní povrch. Pokud jde o štuk, pak je nutno, aby nebylo nic poznat, vyplnit díry tmelem, třeba akrylátovým z tuby-kartuše a na povrch smíchat trochu se štukovým pískem, případně použít štukovou maltu a po částečném zaschnutí zafilcovat (jednoduché polystyrenem).;-)
Možno provést rovněž řídkou sádrou, nebo štukovou maltou a injekční stříkačkou bez přední části pro jehlu (odříznout) a vtlačit do díry. Ale povrch opět se štukovým pískem a zafilcovat. Tmely a sama sádra je na povrchu hladká a pokud je omítka štuková se strukturou písku a není vyloženě hladká, budou zaplněné otvory znatelné.