Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku triedu betonu ?

Zdravím,

Akú triedu betónu by ste zvolili v prípade, že by bol betón vystavený trvalým poveternostným vplyvom a tečúcej vode ? Chcem vybetónovať múrik okolo jarku s vodou a premostiť ho pešou lávkou (nič veľké). Zaujíma ma akú triedu zvoliť aby to dlho vydržalo a nerozsypalo sa.

Vďaka,

Maťo

Vdaka za vycerpavajue odpovede.
Prave ze z betonarky som chcel objednávať a tam maju rozne triedy od C 8/10 (toto isto nie) az po triedu C 50/60 (to uz je asi moc). Nechcem zbytocne setrit na tom ale ani to predrazovat.

Nuda zase perlí. Já mám zkušenosti takové, že za minulého režimu namíchaný beton z cementu 350 v poměru 1:6, byl pevnější, než dnešní beton z běžného cementu ze stavebnin, namíchaného v poměru 1:3. A o čtyřstovce cementu ani nemluvě, kde jsme chodili po stropě z tohoto cementu už na druhý den. Kde vyčtu jako laik nějaké třídy na současném cementu ani nevím. :-)