Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zařízení vydávající požadovaný zvuk

Zdravím dobří lidé. Vytvářím repliku zbraně a přestože nic nestřílí, rád bych do ní "vložil" imitaci zvuku výstřelů. Mám k dispozici 18V akumulátor napájení a celkem velký prostor uvnitř. A potřeboval bych, aby to šlo aktivovat podržením tlačítka spouště. Cenově bych se rád držel při zemi. Něco jednoduchého co splní můj požadavek? Co by se dalo použít? Laicky řeknu reproduktor s pamětí, ale zda se něco takového vytváří?
// a taky by mělo být dostatečně hlasité čím víc tím líp

Myslím, že kadence z Černých baronů "tatatatatatatatatatat" od Donutila bude nejlepší. Jsem stará škola, za nás byl pouze "magič". Ještě bude dobré natočit "Padni nebo nehraju", toho se nepřítel jistě zalekne. Dobrou kadenci měl také černoch z Policejní akademie.

Přesně něco takového jsem myslel, děkuji ti moudrý pane.
// a to musím použít měnič, to nemůžu připojit přímo na ten akumulátor pokud má jiné V ano?
Jsem dost neznalý mimo obor pokud semnou někdo může ztratit trochu svého času a zjednodušeně mi to vysvětlit :o
Mé zapojení bude obsahovat 18V akumulátor, kterým je napájen i motor; dále zapínací tlačítko a rád bych přidal i tento "MP3 modul s USB, MicroSD" s reproduktorem.
Cíl je, aby při stisku tlačítka běžel motor + reproduktor, který skrz modul bude vytvářet zvuk. Jak tedy tento obvod musí vypadat?

Motor i akumulátor je z aku vrtačky a je využíván k rotaci. Bude otáčet s několikakilovou hlavní rotačního kulometu :o
Je tedy možnost, že si ten motor bere všechno a když připojím další věci na akumulátor tak to neutáhne? V tom případě bych se musel poohlídnout po jiné možnosti napájení. Nejlépe po co nejjednodušší možnosti. Omlouvám se, že se ptám na věci, které jsou pro vás samozřejmé a jasné.
// aha našel jsem ten datasheet a píšou tam i "There are also solder terminals for connecting a 3.7V lithium battery pack" tak to bude asi lepší možnost pro mě, než zatěžovat ten akumulátor.
A píšou tam, že to začne hrát automaticky po připojení napájení. Když tedy budu chtít, aby byla baterie pořád připojená, musím připájet mezi ni a modul přepínač že ano?

Podle "několikakilové hlavně rotačního kulometu" soudím, že bude docela oříšek přinutit ten zvuk, aby zněl věrohodně. Z 2W zesilovače, který je součástí modulu, to bude znít jako parodie na gatling. Záleží, jak moc přesná zvuková kopie to má být. Pokud by to mělo být adekvátně hlasité, budeš tam muset někam schovat i pořádný reproduktor.....

Aha to jsem si říkal, jestli bude dostatečně hlasitý.. no ale vyzkouším to. S reproduktorem jsem počítal, ale tak hlasité jako pravé zbraně to určitě nechci! :) Uvidím jestli to ve výsledku nebude spíš směšné a neoddělám to :/
A dobrý muži prosím ty ostatní věci ohledně baterie a přepínačů co jsem psal naposledy budou tedy fungovat? Samozřejmě uvidím až to vyzkouším, ale nechci něco objednat špatně.

No ono by bylo nejlepší objednat ten samotný MP3 modul, ten se dá napájet prostě z USB, to by na vyhodnocení kraválovitosti a věrnosti zvuku asi stačilo. Záleží, kolik místa je na reproduktor, podle toho se dá vybrat nějaký a pak na to napasovat extra zesilovač, který využije jeho potenciál... :-)
K tomu přepínači - za 18V baterií bude vypínač, následně modul pro přeměnu 18V na 5V, následně MP3 modul. No a pokud bude potřeba silnější zesilovač než ty 2W, tak dalším modulem v řadě bude právě zesilovač (a ten v závislosti na vstupních parametrech může fungovat přímo na 18V a nebo taky ne a bude potřeba ještě jeden napájecí modul...

Ještě by mě zajímalo jaký průměr vodičů zvolit, když budu prodlužovat dráty od akumulátoru, motoru, přepínačů a k tomu mp3 modulu. Vím, že větší průměr nic nezkazí, ale nevím jaký stačí? Třeba 1mm?

Dobrý den, mám další patrně blbý/neznalý dotaz z mé strany. Nejsem si jistý, zda dobře rozumím datasheetu mp3 modulu ohledně napájení baterií.
"There are also solder terminals for connecting a 3.7V lithium battery pack. The battery terminals can handle up to 5.5V DC."
Znamená to tedy, že můžu použít jakoukoliv baterii do 5.5V nebo jenom 3,7V li ? Díval jsem se, že ta 3,7 li s vyvedenýma drátama bude problém u nás asi sehnat, jedině z číny. Můžu použít třeba tuto baterii VARTA 4,5V zinkouhlikova-baterie-varta-longlife-typ-plocha-4-5-v-2700-mah.k614386 nebo je problém, že není Lithium, ale Zinko-uhlíková?