Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sifonove bombicky

Dobrý deň,

Dajú sa ešte niekde kúpiť klasické sifónové bombičky na CO2 do takých tých sklenených, drôtom opletených nádob ? Jednu takú mám a chcel by som na záhradu aj tie bombičky.

Během čtyř vteřin i s napsáním dotazu mi Google vydal tuhle adresu: Košice - Rosler - Domáce Potreby - OC CASSOVIA, momentálně skladem 1ks balení 10 bombiček 8g CO2, cena Cena s DPH: 4,40 €. Jestli mají i na výměnu už si zjisti sám.

Mám ju doma, len pre efekt. Len som musel poniklované drôty, ako aj rokmi zanesený humus pod drôtmi a na skle, prácne za pomoci Pulrapidu na vodný šuter a antikoro, kartáčom vydrhnúť. Inak je to dnes nepraktická vec na bežné používanie.

Mám na sifón, limonády, prípadne na bublinkový sekt robený z riedeného, bazovým sirupom prisladeného vína (letný strik v pomere 1:1) klasiku, 2l-3l antikoro nádobu "preklápačku", prebublávačku zavesenú na otočnom kĺbe, prichytené na stenu, na páčkové, excentrické uchytenie na plastové, 2l pevné flaše od limonád. Napojené zváracou hadicou na 9kg CO2 bombu cez tlakový regulátor osadený budíkmi. Používam tento xindel tuším 35 rokov, vyrobený bol ako fuška z komplet antikora za dve kilá (200.-Kčs).