Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení podkroví

Dobrý den,
chci se zeptat jak postupovat při zateplování podkroví? Vata bude mezi krovy, na krovy ještě jedna vrsta a pak sádrokarton.
Může se vata uložit ještě předtím než se budou dělat podlahy (anhydrit) s tím že se uloží vata a zakryje parozábranou? Sádrokarton by se namontoval až podlaha vyschne.
Zatím nemám okna...lze to tak udělat?

Oproti touchwoodovi si myslím, že, pokud se bude podlaha provádět v letním období, kompletní okna nejsou podstatná, ale provést alespoň okenní otvory pro možnost odvětrávání. Pokud bude provedeno uložení vaty a dobře provedená parozábrana, nic nebrání dodatečnému provedení podlahy a osazení oken. A nebál bych se ani namontování sádrokartonu před litím podlahy. Vlhkost z lité podlahy by se měla, při dobrém větrání, spolehlivě odvětrat i bez poškození sádrokartonu.

Pokud tam máš už střešní okna, kterými můžeš dostatečně odvětrávat, pak už není vůbec rozhodující, kdy budeš dělat ta okna ve štítu. Z vysychající podlahy není nikdy tak velké množství odpařující se vody, aby se relativní vlhkost v prostoru (při dobrém větrání) zvýšila na tolik, aby mohla cokoli poškodit.