Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký uzel zvolit

Zdravím,
potřebuji do vrtu pověsit na 6mm lano ponorné čerpadlo. Bude viset asi ve 22 metrech. Jaké uzly zvolit, aby se to v žádném případě nerozvázalo?
Na čerpadle jsou dva otvory. Do nich dám dvě nerez karabiny a na ně udělám z lana smyčku. Za tu smyčku pak uvážu hlavní lano. Ovšem kdyby se to rozvázalo, byl by malér.
Díky za tipy

Pokud chceš mít naprostou jistotu tak před vázání uzlu navlékni na lanko kousek plastové hadičky o dvojnásobném průměru lanka. Po uvázání jakéhokoliv zde doporučeného uzlu prostrč zbytek lanka hadičou proti směru zatížení a za hadičkou udělej obyčejný uzel. Můžeš to též místo hadičky přitáhnout lepící páskou ale nevím co udělá ve vodě, nebo můžeš vzít jehlu a umělou nit a obě lanka prošít či obtočit a zakončit prošitím.

Malér by určite nevznikol, lebo ponorka visí o.i. aj na napájacom, el.kábli a aj navyše na výtlačnej, záhradnej, silónom zarmovanej hadici. To by ti muselo všetko spomenuté naraz popadať do studni, aby si mal malér.

Lano použi klasiku, horolezecké. Napríklad ošetrené na konci karabínkami
http://obchod.michel.sk/pracovne-lano-20m-ac-100-s-karabinkou_1240.html

Uzle, počnúc gordickým, sa nauč z netu. Sú všakovaté návody na uzle, medzi nebom a zemou toho vymyslel ľudský duch, nespočet.

Ak si ľavý, v tom prípade zauzľuj koniec na mašličku, ako u tkaničiek od bot (topánok) a koniec lana spolu so závesným lanom zaisti dokopy lanovou svorkou; http://ix.sk/7ywib