Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojeny zasuvkovy a svetelny obvod?!

Zdravim, u svagra pri rekonstrukci jsme narazili v elektricke krabici na zajimavou vec - v jedne krabici se nachazi privod zasuvkoveho a svetelneho obvodu, ktere jsou navic propojeny(pomoci wago). Svagr tvrdi, ze to tak muze byt ::) Je tohle vubec mozne?

Už jsem viděl i jističe propojené nahoře a dole. Nemusím říkat, že něco takového je absolutně nepřípustné. To když jsem známému známého vyměňoval vyhořelou zásuvku. Radši jsem dělal, že to nevidim, protože řešit jak pět jističů paralelně (navíc vypadaly jak sbírka z bazaru nebo skládky) může sloužit, na to jsem neměl náladu. Hlavně když to vypnul tak, abych nedostal pecku. Omezil jsem se jen na to, co věděl, že jeho instalace je nějak "divná".Myslím že v tom domě a bytě tohle byl ten nejmenší problém.