Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TOOLSON PRO-AS 18 NABÍJEČKA

Nechal jsem na sluníčku nabíječku nabíjet baterii.Po chvíli jsem zjistil že nesvítí dioda vypnul z eletriky nechal vychladit.Proměřil jsem proud do trafa jde ale z trafa ne.Prosím poradte mi jak nabíječku opravit nebo kde jí koupit

Má ta nabíječka pojistku?
Kde jsi přesně měřil vstup a výstup z trafa? Přímo na trafu nebo na vstupu a výstupu nabíječky?

Jinak tyhle nářadí většinou dělá firma stejné a branduje je pro různé firmy (různé značky). Pak se liší , trochu tvarem, ale velikost akumulátoru a konektory nabíječky mají stejné. Koukni třeba sem:
https://www.conrad.cz/akumulatory-pro-naradi.c0501070
a zkus najít stejný akumulátor (stejné kontakty, napětí, velikost) a podle něj pak jdi po nabíječce.

Sa rozlúč, ak to je tento xindel nabíjačky, lebo sa odpálila.

Rozober nabíjačku a zmeraj vývody z trafa, zo seknundáru vinutia. Potom zistíš, či odišla elektronika, prdol teplom nejaký kondík apod.

Nabíjačka by ti zdochla časom aj bez toho, že bola vystavená na Slnku, sú to brutálne šmejdy.

Zbastli si pre lionky vlastnú, osadenú riadne dimenzovaným trafom na rôzne napájacie výstupy. Lionky sú velice háklivé na prekročenie stanoveného napájacieho napätia po prepočte na článok. (Nesmie sa prešvihnúť 4,1V, ideálne max.3.95V pri dlhodobom, udržiavacom napájaní, samozrejme po prepočte na jeden článok lionky/lipol apod. chemické mňamky "lentilky").

Výrobcem vrtačky je ISC g.m.b.h. a na jejich webu (www.isc-gmbh.info) je možné koupit i příslušenství k této vrtačce. Umožňují platbu přes PayPal a určitě nebude problém zasílání do ČR. Ovšem ceny jsem nezjišťoval, možná bude, jak už to u příslušenství bývá, levnější koupit novou vrtačku.