Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakym materialem a způsobem opravit vertikálně naprasklý sud?

Ahoj kutilove, vite cim a jak by sel opravit sud (asi z tvrzeneho PE nebo PP, modra barva), ktery ma asi 10cm naprasklou skviru svisle, je mozna 1mm siroka v nejsirsim miste a zuzuje se ze neni videt, tedy je to prasklina a neni to dira. Aby to těsnilo, když se to bude rozpínat a smrštovet silami po obvodu při zaplnování vodou , aby to odolalo i neustálému svitu slunce, mrazum a vode.

Běžně dostupné sudy jsou z PP, který se obtížně v domácích podmínkách spojuje. Doporučuju ALTECO EPO PUTTY dvousložkovou epoxydovou plastelínu. Ovšem je nutné použít plastelínu i zevnitř což může být problém(manipulační rozměry) . Rovněž doporučuju konce prasklin odvrtat ,aby se zabránilo dalšímu šíření trhliny.