Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou krytinu na garážové stání?

Dobrý den, prosím o radu, jakou krytinu vybrat pro garážové stání o rozměrech 5,1 x 2,96 m. Střecha byla původně z nějakého vlnitého plastu (garážové stání made in Baumarkt), který ale po čtyřech letech popraskal a byl poškozen větrem. Konstrukce stání podle mne není stavěná na velkou zátěž, čili bych raději vyloučil plech. Otázka tedy zní, jaké jsou další možnosti, aby střecha něco vydržela? Sklolaminát, bitumen,...? Díky za radu.

Ani toho plechu bych se nebál. Ať už profilovaný, nebo trapézový. Jeho hmotnost je poměrně malá, trvanlivost a pevnost dobrá a cena rovněž. No a když, tak třeba, trochu dražší, hliníkový Alukryt. Ten je ještě lehčí.
https://www.strechycomax.cz/produkty/comax-alukryt/
Důležité je ale dobré a dostatečné uchycení ke konstrukci přístřešku, případně ji pro krytinu ještě vylepšit, aby nedošlo k poškození, nebo utržení, silnými poryvy větru.
Doplněno na základě rady nerady.
Pro případ zatížení a poškození vahou sněhu (jak píše nerady), by nebylo zřejmě na škodu, podložit krytinu pomocnou nosnou konstrukcí, třeba pouze ze střešních latí 6/4 cm na "štorc", uchycenými na konstrukci přístavku. A k ní by bylo možno dobře přichytit i tu plechovou krytinu.

Díky za odpověď,
konstrukce zas tak subtilní není. Protože nejsem pokrývač, lámu si však hlavu s tím, jak poskládat tři plechy 19806-plechova-krytina-bp2-trapezovy-plech-trapez-t7-0-5-pozink.html tak, aby bez nějakého stříhání či řezání pokryly šířku střechy 296 cm. Šířka je vymezena závětrnými lištami. Jestli to nejde, budu muset jít do vlnitého sklolaminátu, který mi uříznou na míru. Bohužel je průsvitný a mám obavy, že v létě bude v autech pod takovým přístřeškem peklo... Díky.

Problém není váha plechu ale váha sněhu v zimě. Souhlasím s předchozím příspěvkem. Použít vlnitý či trapézový hliníkový plech ( tři nebo čtyři plechy o délce 5,1 m). V zimě hlídat vrstvu těžkého mokrého sněhu, která může být příčinou sesutí celého přístřešku.

Záleží také, jak je střecha spádovaná a jak by měly být vlny a plechy orientovány a jak je orientována nosná konstrukce. A rozměr je snadno upravitelný rozřezáním flexou, i když odborníci tvrdí, že to není správné.;-)
Co takhle spíše třeba tento.
https://www.guttashop.cz/trapezovy-plech-guttatop-t-18-.7928/?vid=5670&utm_source=google&utm_medium=search&utm_campaign=nakupy&gclid=EAIaIQobChMIkcSzpIXg2gIVG0HgCh2XcAJwEAEYASACEgJucPD_BwE