Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou krytinu na garážové stání?

Dobrý den, prosím o radu, jakou krytinu vybrat pro garážové stání o rozměrech 5,1 x 2,96 m. Střecha byla původně z nějakého vlnitého plastu (garážové stání made in Baumarkt), který ale po čtyřech letech popraskal a byl poškozen větrem. Konstrukce stání podle mne není stavěná na velkou zátěž, čili bych raději vyloučil plech. Otázka tedy zní, jaké jsou další možnosti, aby střecha něco vydržela? Sklolaminát, bitumen,...? Díky za radu.

Záleží také, jak je střecha spádovaná a jak by měly být vlny a plechy orientovány a jak je orientována nosná konstrukce. A rozměr je snadno upravitelný rozřezáním flexou, i když odborníci tvrdí, že to není správné.;-)
Co takhle spíše třeba tento.
https://www.guttashop.cz/trapezovy-plech-guttatop-t-18-.7928/?vid=5670&utm_source=google&utm_medium=search&utm_campaign=nakupy&gclid=EAIaIQobChMIkcSzpIXg2gIVG0HgCh2XcAJwEAEYASACEgJucPD_BwE