Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka 380V

Dobrý den,
budu v domácí dílně dodělávat zásuvku na 380 a bylo mi řečeno, že z technických důvodů nemůže být instalován jistič 3x25 ale jen 3x20. Moje otázka zní, zda to bude dostačující, když si třeba zavolám mobilní katr, zapnu štípačku, cirguli atd.. Nebude to vypadávat?
Díky

ten co ti radil ten jistič asi ví o čem mluvil, mohl by ti poradit i tohle.
BTW: Pěkných pár let je třífázové napětí zvýšené na 3x400V. A co se týká jističe, měl by být s vhodnou charakteristikou, aby zvládl rozběhový proud motoru, ten bývá vyšší (někdy o dost) než jmenovitý.

Záleží jakou máš cirkulárku ( kolik kw má motor a ostatní spotřebiče, které pustíš souběžně). Osobně si myslím, že souběh cirkulárky a katru ti jistič 20A neudrží, samostatně asi ano pokud nebudeš rychle přepínat na cirkulárce (hvězda - trojúhelník).

To Vám nikdo nesdělí, pokud nedodáte hodnoty katru. Páč nikdo nevíme, jak velký bude odběr u katru. S cirgulí, ani štípačkou nebude problé. Měl jsem kopátko (bagr) na 380V, měl jsem jistič 25A a byla pohoda. Pak jsem nechal spočítat a předělal na 20A. Bohužel to nestačilo a já musel dát slabší motor. Jen o několik desetim to přelezlo při rozběhu 20A. Ale nelituji, páč proč platit za 25A.
V doplnění píšete, že tam máte 25A, tak co platí, 20 nebo 25A.