Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak silné zdi ?

Zdravím,
chtěl bych postavit na zahradě chatu, která bude celoročně obyvatelná. Ještě nevím, jak to udělám, ale zatím vítězí skelet z trámů, z venku roubené palubky a uvnitř též palubky. Mezi nimi bude izolace.
Otázka zní, kolik izolace tam dát, aby jsme nemrzli. Topit se tam bude kamny. Nadmořská výška je 550 n.m.

Díky

Hoste, jednoduchý dotaz, ale málo podrobností. Zkusím odpovědět, ale to se nebude líbit, páč se ptáte na něco jiného, nežli chcete číst.
Otázka zní, kolik izolace tam dát, aby jsme nemrzli. Topit se tam bude kamny. Když budete topit, netřeba izolace, abyste nezmrzli. Ale Vy asi chcete vědět, jak hodně izolace, abyste nemuseli tolika topit a tepelné ztráty byly malé. Dost záleží, jaké máte zdroje topení. Je to popis na delší vyptávání.
Možnost je:
Vnitřní palubky, instalační mezera, parozábrana, izolace mezi trámky, izolace přes trámky, difuzní membrána, odvětrávaná a rošt na venkovní povrch, roubené palubky. Izolace by měla být mezi 18-30cm, dle Vašich požadavků na pohodovou teplotu a úsporu paliv.