Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vadný elektroměr ?

Zdravím, včera jsem si po přijezdu na chalupu (přes zimu neobyvanou) a po zapnutí dom. rozváděče na elměru všimnul prázdného displeje. (foto) Jedná se o závadu, nebo něco jiného (vlhkost) ?[YH2a0a.jpg]

Merá, nemerá, ideš sadarmo. Ak naskočí displej máš to beztak zrátané. Zrejme je elektromer riadený diaľkovo, z ústredia, ešte sa im nereštartoval server, po tvojom pripojení zostali voľáki zľaknutí.

ČEZ uvádí:

Rozpoznání chyby elektroměru

Pokud zobrazovací jednotka elektroměru nezobrazuje načtený stav nebo aktivní tarif, pak je elektroměr v poruše. V takovém případě prosím neprodleně oznamte tuto skutečnost neprodleně na bezplatnou linku 800 850 860, nebo písemně na info@cezdistribuce.cz. Děkujeme.

Ještě bych zkusil vypnout a znovu zapnout, jestli nenaběhne. Ale jinak s tím nejsou žerty, ČEZ je ozbrojená složka státu a ti Vás se samopaly v ruce nechají podepsat, že od posledního odečtu (tedy posledního známého funkčního okamžiku), jste jel totálně naplno a to Vás nechají zaplatit. Tím nechci strašit, třeba se už zkultivovali a ČEZ komando je minulostí. I tak bych se bál, že nebudou chtít uvěřit, že byla celou dobu elektrika vypnutá.

ČEZ se nikdy nezkultivuje. Nyní posílá firmu,která kontroluje Váš rozvaděč a vše si natáčí na kameru. Když jsem šel do svého bytu tak to na chodbě vypadalo jako na Barandově. Firma mě sdělila, že neodpovídá barva vodičů vyhlášce u rozvaděče, který je namontovaný více jak 45 let. Nevím co je jim do mého rozvaděče, když poruchy je zajímají jen k nožovým pojistkám. ČEZ mě okradl asi o třista korun. Nebudu se s touto firmou soudit, ale můžu všude tvrdit, že jsou to zloději. Ani jejich onbudsman nestojí za nic a drží s firmou basu i při prokázaných chybách. Moje zkušenosti jako správce cca 10 až 20 elektroodběrů od roku 1987 jsou jen negativní. Oni totiž co prodělají v Albánii a Bulharsku musí vydělat na našich lidech.