Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaflekovat vyfuk

Dnes som zistil ze mam na vyfuku na prirube ako ide do tlmica rura malu dieku, ma mozno tak na priemer 1 max 2 mm, zablendovat nejde, lebo je ro tam ako je zvar a este je tam aj lem. tak som rozmyslal to zalepit , bud speci silikon do 260st, kratkodobo 315, trvale pruzny, alebo kamenarskym tmelom, do 1500st, vytvrdne na kost. Myslim ze este nejaky rok by mohol vydrzat. Original tam bol nejakych 9 rokov, a toto je ze bosal, zevraj CZ, som myslel ze vydrzia viac ako PL, ale vyzera to tak, ze bosal asi berie z ciny . . . . myslite ze jeden z tych tmelov by mohol tam vydrzat nejaku dobu, a ak ano, ktory?

Nevidím presne polohu trhliny, ale ak je pred prvým tlmičom sú tam ešte dosť vysoké teploty.

Nejaké vysoko-teplotne odolné tmely sú na trhu, ale ich cena je neúmerne vysoká pri diere 2mm.

Nedá sa diera stiahnuť širšou eskápáskou - nejaká kvalita, antikoro, ktorú používajú v béuse, autobusáci.

https://www.dalago.sk/prislusenstvo/stahovaci-paska-kovova-87-125-4-kov.htm

Prípadne podložiť pod pásku(-ky) zvonku na výfuk zhodný kus oblúka, napríklad ako štvrtinový výsek napríklad urezaný z pozinkovanej trubky, cca 6/4", ten podlepiť a komplet stiahnuť eskápaskou.

Ale ak sa ti takto začína rozpadať výfuk, nepočítaj s jeho dlhou životnosťou, bude z vnútra načatý, zoxidovaný.