Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do kdy tužková baterie dává ?

Zdravím,
používám fotopast, kterou pohání tužkové baterie (alkalické). Problém je v tom, že cca po týdnu měním, aby se mě nestalo, že jsou vybité. Zdá se mi, že bych je tam mohl nechat delší dobu, ale nechci to riskovat.

Zeptám se, když bych je měřil multimetrem, kolik by měli dávat, abych měl jistotu, že fotopast stále bez problému budou zásobovat.

Asi mi doporučíte baterie dobíjecí. Ty nechci !

Díky

Předmět Autor Datum
Bych tam fóknul solar power banku v ingelitu zabalenó. A nebo každý interval výměny prodluž o jeden…
Kecal 13.04.2018 11:52
Kecal
Z akého dôvodu dobíjacie AA 1,2V odmietaš? Tieto baterky s kapacitou 2800mA a viac sú z dlhodobého n…
Ahasver Chamachir 13.04.2018 12:25
Ahasver Chamachir
Dobíjecí bez ohledu na četnost nabíjení a používání odejdou do roka. Ano mám výjimky, jedna čtveřice…
ml1 13.04.2018 13:20
ml1
Teda, tohle už nemůžu přejít. Všechno nesmysly, dobíjecí baterie nikdy nemohou odejít do roka (kdoví…
lk1 13.04.2018 13:49
lk1
Všechno nesmysly, dobíjecí baterie nikdy nemohou odejít do roka místní silnoproudaři mě dost hnětou…
ledníbrtník 13.04.2018 19:24
ledníbrtník
Naprázdno naměří 1.5V a já mám zkušenosti s nabíjecími naprosto katastrofální, že za mne - nedoporuč…
kozakl 14.04.2018 14:14
kozakl
Zle píšeš. Dobíjacie baterky sa musia vedieť správne, tj. pulzným prúdom v polvlne, zároveň skratova…
Ahasver Chamachir 13.04.2018 14:41
Ahasver Chamachir
Mne este dobijacia baterka neodisla a niektore mam vyse 5rokov. Neviem co s tym robis a co mas za sm… poslední
MMnereg 15.04.2018 15:32
MMnereg
Ne že bych tomu rozuměl. Pracoval jsem ve vývoji, externí firma pro nás vyvíjela elektroniku do venk…
Yarda 14.04.2018 07:55
Yarda
Až do vydání článků typu Eneloop bylo hlavním problémém těhle nabíjecích článků samovybíjení. Jedna…
jirka44 14.04.2018 08:16
jirka44
Na dotaz je obtížné odpovědět. Nenapsal jsi zda je fotopast venku a na mrazu (v zimě), či je umístěn…
nerady 14.04.2018 13:25
nerady
Dobíjecí baterie ti tady nikdo nedoporučí. Možná na Živě,nebo Nuda.
kozakl 14.04.2018 14:12
kozakl
Pro tento případ bych asi volil primární lithiové články. Jsou sice dražší, ale mám s nimi ty nejlep…
jirka44 14.04.2018 18:09
jirka44
Tolik keců a žádná odpověď. Tak tedy na otázku "když bych je měřil multimetrem, kolik by měli dávat?…
Kyncl 14.04.2018 19:10
Kyncl
Vzhledem k tomu, že tazatel neposkytnul dostatek informací a pořízení křišťálových koulí je mimo fin…
Yarda 14.04.2018 20:49
Yarda

Z akého dôvodu dobíjacie AA 1,2V odmietaš? Tieto baterky s kapacitou 2800mA a viac sú z dlhodobého napájania výkonnejšie než klasika tuška AA 1,5V.

Dones si domov pascu, vybi dobíjaciu baterku žiarovkou na nejakú hranicu a kontroluj merákom na baterke, kedy a pod akým napätím ešte pasca fotopastí a kedy už skape z dôvodu nedostatku šťávy. Si doma.

Dobíjecí bez ohledu na četnost nabíjení a používání odejdou do roka. Ano mám výjimky, jedna čtveřice mi už maká přes dva roky (od května 2015) ale ostatní po půl roce ztrácely kapacitu, až ji ztratily. Po roce už moc slávy neudělaji a v lepším případě jsou aspoň použitelné.
Běžná kapacita AA je spíš 2000-2500, větší čísla jsou už jen pohádkou (svého času se na aukru prodávaly dokonce 4000, věřím že se čiňani naučili psát větší čísla, aukro už léta nesleduju).

Jinak pokud jde o měření, naprázdno má i totálně vybitá baterka 1.5V. Málokdy má míň - to je už totálně v háji. Je potřeba měřit s nějakou zátěží. Staré burelové jsem měřil do zkratu ampérmetrem a pokud byly dobré, dávaly přes ampér, pod 0.5A byly vybité. Ale tohle nedoporučuju dělat s alkalickými, ty maji menší odpor a mohly by i explodovat (prý se takové případy kdy vyletěl z baterky uhlík staly, sám jsem to nikdy nezkoušel ... byl by to dobrý námět pro bořiče mýtů).

Teda, tohle už nemůžu přejít.
Všechno nesmysly, dobíjecí baterie nikdy nemohou odejít do roka (kdovíjak a kdovíčím je asi nabíjíš?!?), kromě nějakých děsných šmejdů z Číny. A že má totálně vybitá baterka 1,5V? Asi si kup nějaký funkční voltmetr, protože měříš nesmysly.
Snad radši ten příspěvek celý smaž.

Všechno nesmysly, dobíjecí baterie nikdy nemohou odejít do roka

místní silnoproudaři mě dost hnětou, když se montují do elektroniky a mají o ní pouze laický šajn.
tak až vašemu dítěti do roka odejde baterka v notebůů, vysvětlete mu že to není možné, protože jste toto tvrzení psali kamsi na webik a tak to musí být pravda.

zedituju to: baterka neodejde proto, že si to přeje nepřítel míru a socialismu. ale protože to dítě s notebookem zachází jako prase, což není ani trestné, ani zakázané.

Zle píšeš. Dobíjacie baterky sa musia vedieť správne, tj. pulzným prúdom v polvlne, zároveň skratovaním, vedieť nabíjať, vydržia roky pri plnej kondícii. Takmer vadné sa oživia. Čítaj dole:

Mám pred sebou AA, zn.: whitenergy 2,8Ah made in PCR a zn.: iTec detto výkon, obe Ni-MH.

Fachčia mi sedem rokov bez úbytku.

Ak mi v tvrdení nedôveruješ, zbastli si najprv nejakú lacnú skratovaciu nabíjačku z matroša, co dům dal. Odborne sa nabíjačka nazýva desulfátor, pri ktorej sa urezaná spodná polvlna sínusoidy 50Hz zároveň skratuje vhodnou žiarovkou. http://ix.sk/UlF2l

Osobne som na odpísaných, viacerých Pb baterkách pri ktorých nebol vadný článok, iba nedržali štartovací prúd, tento žiarovkový xindel s úspechom odskúšal. Stačilo pri 13,6V impulzmi dlhodobo nabiť, 4x po sebe vymátiť na 10V, a znovu nabiť.

Písalo sa kedysi v Amatérskom rádiu, je to patent zapísaný úradom niekedy z roku 1950, ktorý bezvadne funguje. (Patent Ernst Beer z 1954)
Viac:
https://pa0fri.home.xs4all.nl/Diversen/Laadsysteem/Reflex%20laden.htm

Žiarovky, Schottkyho diódu prípadne trafo si uspôsob podľa potreby.

Bezvadne funguje pri Ni-Mh a spol. niklkadmiových baterkách, ktoré stratili výkon a kapacitu.

Až si tento xindel otestuješ, vrhni sa na niečo kóšer, napríklad pulzné vlny riadené procákom http://ix.sk/I6dR0

Mne este dobijacia baterka neodisla a niektore mam vyse 5rokov. Neviem co s tym robis a co mas za smejd znacky, ale problem neni v dobijacich baterkach.
(a nabijam to najobycajnejsie prudom 1/10C)

... este k povodnemu dotazu: Kedy zariadenie prestane pracovat zavisi od toho zariadenia, niektore debilne cinske veci nepracuju dobre uz ani pri 1,2V ale normalne sa tuzkova baterka povazuje za vybitu pri ca 0.9-1V pri lahkej zatazi)

Ne že bych tomu rozuměl. Pracoval jsem ve vývoji, externí firma pro nás vyvíjela elektroniku do venkovního prostředí co musela fungovat v nějakém úsporném režimu i při výpadku sítě a pro zálohování tam dávali nenabíjecí články. Údajně proto, že akumulátory by nevydržely (nebo že by se podstatně snižovala jejich kapacita, už si nevzpomínám) při nízkých teplotách.

Na dotaz je obtížné odpovědět. Nenapsal jsi zda je fotopast venku a na mrazu (v zimě), či je umístěná v místnosti. Kolik provede snímků během týdne, zda používá blesk či jiné světlo. Proto zde ostatní hodnotí pouze zda dobíjecí či normální a nikdo ti správně neodpoví. Když baterie například změříš a pár minut na to provede fotopast několik snímků s přisvícením budeš na jiných hodnotách. Totéž ti udělá okolní mrazivé počasí.

Tolik keců a žádná odpověď.
Tak tedy na otázku "když bych je měřil multimetrem, kolik by měli dávat?" odpovídám: měř analogovým (ručkovým) ampérmetrem do zkratu na rozsahu 10A - jenom brnkni, a pokud se ručka vychýlí aspoň přes 1-2A, je to OK. Zkus novou a starou a rychle se zorientuješ. Měření napětí je nedostatečné.

Vzhledem k tomu, že tazatel neposkytnul dostatek informací a pořízení křišťálových koulí je mimo finanční možnost většiny lidí co sem občas nakouknou, tak těžko radit.
Napadá mne k napájení nepoužít tužkové články, ale velké monočlánky, musely by být nějak k té fotopasti připojené zvenku. Nebo třeba k vestavěnému článku připojit ještě jeden co by se připojil pokud by v tom vestavěném kleslo napětí a současně by nějak zavolal obsluhu....
Pokud se spokojí s tím, že si změří, jak dlouho v té fotopasti běžný článek vydrží, pořád není vyloučeno, že padne na nějaký zmetek co se vybije podstatně dřív než ty články co měřil.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru