Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fusion,koncové světlo

Prosím o radu.Na automobilu Ford Fusion se mi rosí vnitřek pravého koncového světla(po jízdě).Nevím,čím to je způsobeno,eventuelně jak tento problem odstranit.Jeden známí mi radí zevnitř krytu vývrtat dírku ale nevím,jak je to náročné vymontovat celé světlo.Může mi někdo poradit co s tím,nebo jak na odstranění této závady?

Zevnitř kufru na sloupku v místě, kde je zvenku světlo, by měla být krytka, kterou lze vyměnit žárovku, eventuálně vymontovat i světlo (pravděpodobně bude držet na dvou matkách). Když ho budeš mít vyndané, můžeš kouknout, jestli není prasklé, a eventuálně prasklinu "přetáhnout" vteřinovým lepidlem, aby tam neteklo… Zpátky namontuješ proti směru postupu demontáže ;-).

Sundat plasty uvnitř auta, na sloupku za světlem, jsou tam dvě matky.Ty povolíš a světlo je venku.

Opravovat to nemá cenu, plast bude zkřehlý.Jedno zalepíš a za chvíli to bude rosit znova.Nakonec to stejně vyhnije.

Je to přeci jen nedomrlý Ford.

U fusiona se to občas objevuje. Také jsem před časem náhodou zjistil u mého Fusiona, že je zadní svítilna z půlky plná vody. V podstatě celý vnitřek již byl silně zkorodován. Po několika neúspěšných pokusech s různým utěsňováním, jsem dal na rady z jiných diskuzí, vyvrtat ve spodu dvě dírky (3mm). Od té doby se voda nedrží, ani se celá svítilna nerosí. U druhé jsem toto z preventivních důvodů také udělal a mám klid. Na silnicích si všímám rosení světel i z větší části naplněná vodou docela často.