Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kohout k nosným slepicím Ano - Ne ?

Zdravím,
plánuji pořizovat slepice cca 10 kusů. Chtěl bych se zeptat, je k něčemu kohout, když nechci odchovávat kuřata? Co tak čtu na různých webech tak má svoji důležitou roli v hierarchii + brání slepice v případě nějakého ohrožení. To, že bude jeden strávník navíc mi nevadí, že bude kokrhat mi je taky jedno. Rád bych slípkám dopřál maximum.
Zajímá mě ale, zda to nemá nějaký špatný vliv na vejce, když budou oplodněná?

loading...

no tak to nevím, nevím. Dřív jsme měli Pepu, který vážil 5 kilo a netroufnul si na něj ani náš pes. :-) Nějaká kuna by to nedala téměř určitě (možná kuní sebevražedné komando). Troufnul si i na mně... Ale to jeho pořvávání ráno, to bylo fakt hrozný. To nebylo komorní "kykyrykýýý", to bylo "KYKYRYUUÁÁÁÁÁÁÁÁ!!"

Jinak kohout, kromě toho, že sexuálně uspokojuje pipky a poskytuje jim ochranu před škodnou, tak jim taky hledá nejlepší potravu a hlavně je perfektně zorganizuje, takže se neklovou mezi sebou.

My slepice nemáme, vejci nás zásobuje švagr, ale v okolí pár kohoutů máme. A každý řve jinak :-)
Kdybys bydlel v Británii, tak ten Pepa by uměl anglicky a řval by "kak-e-dudledůůůůůů" :-)

Rodina od švagrové pochází z Valašska a tam prý zase ráno kohouti řvou "po-ka-liš-kůůůůů", "po-ve-li-kééém".

Poslední dobou pozoruji, že i hrdličky mají velmi různý hlasový projev..