Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Invaze mravenců ve skleníků - jak je zlikvidovat bez chemie?

Skleník je zasažený invazí mravenců. Chci je zlikvidovat bez použití chemie, aby nedošlo ke kontaminaci zeminy, ve které pěstuji rajčata, papriky a okurky. Napadají rostlinky paprik a zasídlují mšice. Je nějaký spolehlivý postup, jak vše zachránit a ty miniaturní devianty zlikvidovat? Sadba paprik je krásná, ale pohled na sající mšice je žalostný. Taková práce s tím byla od výsevu a musím rostliny udržet ve skleníku do poloviny května. Ven půjdou až po zmrzlých.

Před dvouma rokama se mi tihle malí bastardi chtěli pustit do právě okocených králíčat. Koupil jsem tři návnadové dózy na mravence velikosti prťavé paštiky. Sloupl se polep nahoře, na cestičky jim nasypal drcené sušené extra pálivé papriky a druhej den už na králíčata nelezli a do týdne bylo po brablencích.