Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Usazeny kamen na zabradli

Dobry den,
Koupil jsem byt a na zabradli balkonu je usazen kamen a tvori az krapnik (viz foto, na poslednim obrazku je zabradli jak ma normalne vypadat).
Jaky je nejjednodussi zpusob to odstranit? Dlatem a spachtli to jde tezce.
Nejlepsi by byla nejaka chemikalie.
Dekuji za kazdou radu.
SpinGee

Zřejmě je to jakýsi vápenný výkvět vypláchnutý z betonu nad vámi. Určitě nebrousit! Zničíte původní zinkovou vrstvu. V baushopech na to prodávají chemický odstraňovač, není tak rychlý jako flexa ale určitě pomůže.

Pro začátek to zkus obalit třeba hajzlpapírem (nepoužitým), nebo podobným materiálem a nalej na to ocet a nech šumět, co to udělá.
Možná by to otryskal i ostrý paprsek vapky, ale neumím si představit reakci sousedů pod tebou.

Kyselina a další chemické preparáty, stejně jako brusivo/flexa,brusný papír/ poruší zinkovou vrstvu. Usazený vápenec je křehký a měký,použil bych zednické kladivo,z většího bych oklepal,dočistil špachtlí.