Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím mazat pitbike

Zdravím,
Poradil by mi někdo čím mám mazat tlumiče na pitbike, můžu například použít wd-40?
A na co bych si měl dát pozor při mazání a co všechno mám promazat případně čím jestli to je něco spešl.
Jde mi o to jak se o ní mám postarat po zimě aby byla připravena na jízdu.
Není to na profesionální drifty na dráze, ale na obyčejné amatérské ježdění.

Tam, kde je styk akéhokoľvek tesnenia s gumou, gumené prachovky, pryžové, PVC tesnenia, zásadne nepatria agresívne mazivá vyrobené na bázi ropných produktov, lebo takéto mazivá časom a pôsobením ich stálosť narušujú, rozkladajú nielen povrch ale penetrujú tesnenia hlbkovo čím puchrejú, rozťahujú sa, menia svoj objem, chemickú stálosť apod.

Ideálne je absolútne chemicky a molekulárne neutrálne mazivo akým je:

Silikónový olej v spreji a silikónová, stužená, transparentná vazelína v tube.