Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s karburátorem

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Mám na babetě 207 tento karburátor. Z ničeho nic přestal dávat benzín. Hledal jsem trysku s otvorem, jak to pamatuji z pionýra, ale nic jsem nenašel. Jsou tam jen šrouby bez jakéhokoliv otvoru.
Poradíte mi, čím to může být a kde popřípadě trysku hledat?

Díky

Karel

Trysku určitě má. Pokud nejde o "šoupátkové sání", kde je nasáváno přes štelovací "ventilovou" trysku , tak má každý karburátor běžnou trysku (šroubek s dírkou). A i v tom popisu v odkaze je o ní řeč. Asi jsi špatně koukal. Je jenom možná osazena trochu jinde, než byla u "pincka".
Zkopírováno z odkazu: Velikost hlavní trysky je 57 závit M5 jak u Simsona

To je divný, musí tam být ta tryska, někde mezi plovákovou komorou a směšovačem, která omezuje maximální přívod paliva z plovákové komory. A do čeho zapadá ten jehlový ventil? Tam někde, proti němu, nebo pod ním, bych ji asi hledal. Když to člověk nemá v ruce, těžko se radí.:.( Co tak zkusit fotku plovákové komory shora bez plováku? Když píší že tam je, tak tam asi je.:-/ Jinak ale, nejjednodušší, zeptat se přímo prodejce karburátoru "motokrámek Jakuba". Má tam pro ten účel i kontaktní vložku.;-) Viz její kopie:

Máte nějaký dotaz ke zboží Karburátor Dellorto-Babeta-Originál
Speciální přání
Vaše jméno
E-mail
Váš dotaz
Kolik je osm plus jedna::-D

Čemuž by odpovídalo to, že v nabídce náhradních dílů jsou trysky pro karburátor Jikov a žádná pro karburátor DelOrto. Jediné co by mi trysku připomínalo je "průtokový šroub" DelOrto, podobně vypadala tryska na mopedech Sadion...

Než bych to sáhodlouze popisoval odkážu tě na web prodejce karburátoru, je tam vyfocena jak tryska Jikov tak onen průtokový šroub. Je to opravdu diametrálně odlišné. A ano, u mopedů Stadion tryska vzdáleně onen šroub připomínala. Špatný překlad nebo název mě taky napadl. Nejlepší rada tu už padla - dotázat se v onom obchodě.