Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novy sporak MORA, je to normalne???

Ahojte

zas som sa nechal uniesť nejakým skur**ným marketingom a kúpil som "skvelý" kombinovaný sporák MORA K561BW. Bohužiaľ starý sporák som hneď nechal odniesť.
Chcem sa opýtať ľudí čo majú skúsenosti či to je dnes normálne.
1. teplovydušná rúra (trouba) ventilátor brumí a všetky plechy pri tom citelne vibrujú (ked položím ruku na ne) a niektoré občas nahlas drnčia. Ani po polhodine sa to nezlepšilo (keby niekto chcel že sa to musí "zabehnuť")
2. U plynových horákov keď znižujem silu plameňa tak sa tesne pred minimom plameň zvýši. WTF?
3. po zapnutí alebo vypnutí horáku cítim trochu plyn (u povodneho som si nic take nevsimol). Aj po zapnuti vetraku rury citim v miestnosti trochu plyn
4. ked nevarim pol dna tak zapalenie horaku trva viac sekund. Preco? Ved tam ma byt hned ventil nema sa tam dostat vzduch nie? Opakovane sa zapali hned.
Vie niekto či je dnes normalne toto u sporákov? To sa može take dačo predávať? Ako mám dosiahnuť vrátenie peňazí a všetkych nakladov? (za zapojenie 1 plynovej hadice = zatocit 2 matice si ujčik vypytal 50eur !!) Predajca trvá že potrebuje vyjadrenie reklamačneho techika MORA ktory sice pride o 3dni ale predpokladám že ma bude chcieť odrbať že to je všetko hurá.

Dik za reakciu reklamacny technik ma prist po sviatkoch pozret, mozem sa opytat ked napr. pol dna nevaris a ides zapalit horak, ako rychlo sa zapali horak? U mna to trva asi 5s kym to iskra zapali, preto asi citim ten plyn v miestnosti (5sekund ide nezapaleny plyn). Opakovane zapalenie je potom okamzite. Ja len ci to je normalne alebo to mam tak len ja?

Nemáš před tím třeba zastavený hlavní uzávěr plynu ? To není vada sporáku. Jinak já mám s Morou špatnou zkušenost. Měl jsem vestavnou Moru,ale fakt hrůza. Nikde to netěsnilo,teplo mizelo pryč někde zadem,asi po dvou letech normálně uhnila zadní stěna s ventilátorem,prostě při pečení se to vyvrátilo dovnitř. Používají snad 0.4 plechy,nijak neošetřené.

Nie je zastaveny ventil normalne pouzivanie. Dovarim, vypnem, a o pol dna chcem zapalit. Tipujem ze sa za pol dna dostane vzduch do trysky a potom to nahovno zapaluje. Ale sa mi zda ze u predch.sporaku som take nepozoroval, ale ten bol manualne zapalovanie (nemal vstavanu iskru). Zda sa mi to divne. Predavac sa dusoval ze mora je hura lebo ma smaltovane plechy a ini vyrobci len lakuju, ja neviem. Mal som kedysi davno moru pred 20rokmi a ta bola super. Dnes uz sa asi ojebuje kde sa da.

nejsem místní, tak jen podle inzerátů tam nějaká výroba ještě probíhá:
https://prace.kurzy.cz/urad-prace/nabidka-prace/montazni-delnici-vyrobku-z-kovu-strojirensky-hlubocky-33e8cdc58.html
https://prace.kurzy.cz/urad-prace/volna-mista/mora-moravia-sro-64609944-firma/

(na rozdíl od podobně známé značky "eta", která je 15 let už jen skladem čínských šmejdů)

ovšem ten popis závady a její "řešení" technikem je zoufalost.
mm na tom prodělal, pro mě tato značka bude už navždy never mora.