Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem letní pneu na octavia 2

Ahoj mám letní pneu Hankook ventus V12 evo 225/45zr 17 a přijdou mě na české silnice dosti tvrdé, jaké máte zkušenosti vy? potřebuji nějaké s měkčím dezénem děkuji.

Nízkoprofilové pneumatiky budou vždy tvrdé, na tom nic nevymyslíš zvlášť když odpružení vozidla na ně není stavěné. O něco lepší by byla jízda na pneumatikách profilu 50, ale spíš 55%, abys rozdíl na koktě vůbec poznal. Záleží ovšem na tom jaké rozměry máš zapsané v TP a jaké lze na dané disky použít.

Nízkoprofilové gumy (a to už 45% jsou) patří na sportovně laděná auta a u těch se s tím, že to jsou kostitřasy počítá a jsou na to stavěná. Oktávka je rodinné auto s úplně jinak laděným podvozkem a na takových gumæch dostává hodně zabrat. Ovšem nepopírám, že s takovými koly auto vypadá úplně jinak.