Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci vypěstovat živý plot z jehličnanů.

Na zahrádce si chci vypěstovat živý plot kolem kompostu, aby mne to pokud možno nic nestálo a chci použít metodu ŽAVES (já zahrádkář nejsem, zahrádku jsem zdědil po otci). Napadlo mne sbírat šišky různých jehličnanů, usušit je, vyklepat semínka, zasadit je do takovýhle truhlíků
https://www.obi.cz/kvetinace/obi-kvetinace-pro-pestovani-rostlin-hranate-6-cm-x-6-cm-24-ks/p/9419698
a pak přesadit na zahrádku.

Myslíte, že ten nápad je k něčemu?

pred15-18 roky jsem stal pred problemem jak chranit se severozapadni otevrenou polohou 20-40 % sklonu, pozemek pred vetry.prakticky otevreny pozemek ze vsech stran. zvolil jsem zivy plot z- tisu-muzu potvrdit,ze je to nenarocna velmi odolna rostlina. dnes mu nevadi sucho,mokro ani castecne zastineni. zacal jsem vysadbou severni a vychodni strany s rozteci asi 1,5 m.muze byt vetsi, silne zahustuje nevadi mu rez ani strih - dnes je vysoky 3- 4 m. je to krasny stale-zeleny zivy plot. prvni roky po vysadbe byly velmi suche, rocne jsem vozil na zalevani 3-5 kubiku vody na vzdalenost 7 km. vrstva zeminy je tam asi 20 cm.jinak hloubeji piskovec. z jihu je lepsi kruspanek pomaleji roste a take se pekne tvaruje,ale musi se vysazet huste 50 - 70 cm od sebe. ze zapadu jsem mel hradbu divokeho porostu,kterou soused zlikvidoval - ted je tam divocina jeste horsi proste bordel. je to velmi vetrna strana a nepomahaji ani liskove orechy vysoke 3-4m. nyni tam vysazuji take tisy ,ale liskace nechavam v odstupu 1m. na pozemku se dari jen tresnim, orechum a trochu sveskam- ostatni velmi spatne.kdyz prijde sussi rok-neni nic. tisy se vydarily -tuje by asi neprezily. popsal jsem svoji volbu ochrany pozemku s nevyhodnym sklonemktery nemam pro pestovani plodin, ale pro provoz - vcelarstvi s 50-60 ti vcelstvy. les vzdalen asi 500m. pro vcelare-neni vubec pravda,ze se zlepsuji podminky pro vcelarstvi naopak se velmi zhorsuji.nove a nove zastavene,zabetonovane a zasfaltovane plochy,zvetsiny zlikvidovana puvodni kvetouci travnata plocha.viz vsude 3-4cm mechovka vcetne zlikvidovaneho puvodniho hmyzu,ptaku a dalsich zivocichu. likvidace vzrostlych stromu ve mestech,vesnicich a hlavne volne prirode,kde vznika katastrofalni stav pro tamni zver a zivocichy z duvodu naproste - nenazranosti - majitelu pozemku. malokdy na holinach neco noveho vysadi - cekaji,az neco vyroste,aby to zase znovu vytriskali,takovy strom ve volne prirode ma rust treba i 200 roku nebo kdyz zacne viditelne chatrat. ze jsou nebezpecne pro okoli je pravdive maximalne 20-30%. pro vcelarstvi je strom plnohodnotny, tak za 30 -40 roku drive ne!!! na polich muzeme delat silnicni zavody.o otravach vcel ani nemluve. ty dnesni psychickoparalisticke latky vcelar zjisti,az vidi,ze se vypraznuji uly od vcel. vlady statu si mysli,ze vsechno vyresi nesmyslne dotace - je to lez-i ty se musi nekomu ukrast z dani a zivi se tim hlavne darmoslapove a nefachcenka. -rezeme si pod sebou poradnou vetev,a nova muze rust i staleti.skvela budoucnost!!!!