Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ucpaný odpad

dobrý den marně se snažím již několik dnů pročistit odpad od sprchovacího koutu, odpad je společný pro kuchyň a umývadlo a vanu, když už si myslím , že mám vyhráno tak puštění vody kdekoliv jinde, protože sprchový kout je poslední, mi začne z odpadu ve sprchovém koutě stoupat voda. Vyzkoušel jsem veškeré čističe i pružinu na čištění odpadů. Existuje snad něco lepšího než dělat nové odpady. Děkuji

Máte více odtokových míst, které se seběhnou do jediného odvodu. Zřejmě tam je příčina problému, tam se to musí vyčistit. Kde čistíte a jak to čistíte. Používáte chemii? Občas pomůže ucpat vše a tlakovou vodou protlačit. Musíte hledat v systému odtoků.

To máš vlastný prízemný r.d., alebo je to bytovka v ktorej si prvý na zvýšenom prízemí?

Sprchový kút, vaňa so sifónom, je situovaná na najnižšom bode v byte, a tak sa ako prvá objaví odpadová voda reverzným vracaním po odpadoch.

Ak bude v odpade (niekde v suteréne) zapasovný pevný kus nejakého matroša (kus malty, omietka, zuby), ktorý nie je biologického pôvodu, máš smolu, ani čistý lúh nepomôže. Jedine silná 98% kyselina, len kde ju schrastíš?

Mal som prípad, keď si na parcele r.d. sadol ťažký operný múr postavený v svahu ako súčasť oplotenia. Stalo sa to po zime, múr si dosadol priamo na odpadovú, kameninovú rúru v zemi, ktorú tlakom prelomil a ucpal tak prietok s odpadom. Bolo nutné kopať.
--------------------------------------

Ešte je možné, ak sa stala vec takto znenazdajky, že niekomu z rodiny vletela neopatrnosťou z kýbla do WC misy hrubá, dlážková handra, ktorá sa na nejakom výstupku v odpadovom potrubí, kdesi až na parcele, zachytila. (Preto sú dnes ideálne hrubostenné, plastové, jednoliate odpadové trubky. Len sa tiež musia precízne v spojoch nasadiť aby bola vnútrajška plocha bez odskokov, jednoliata)

Máš prípoj napojený na verejnú kanalizáciu alebo do žumpy na parcele?

Ak bude v potrubí iba hrubá handra, na nej papier, rolky z haj*zláku, vložky, vytlač vodu z potrubia a nalej do výlevky 38% kyselinu chlorovodíkovú. Tých 5-litrov "soľnej" kyseliny dostaneš bežne v drogérii. Nechaj čistú kyselinu pôsobiť aspoň 12 hodín v potrubí, ucpi odpady, nepúšťaj vodu, nesplachuj, lebo sa kyselina zriedi. Kyselina rozleptá handry, papier, mastnotu, sedimenty, kaly, ale aj omietku. Len to chce čas. Ideálne 48 hodín bez zriedenia.

Odpad je stále ucpaný. Pružina špuntem buď prošla a špunt se ale hned znovu zacelil, nebo špuntu vůbec nedosáhla. V potrubí stále stojí sloupec vody. Špunt může mírně prosakovat, takže malé množtví odtékané vody se neprojeví, ale větší přísun okamžitě zvedne hladinu tak, že se vrací sifonem ve sprcháči protože je nejníže položený. Pozvěte profesionály na čištění s kamerou. Jen tak se doberete výsledku.
P.S. Předpokládám že myčku na nádobí nemáte a nádobí myjete ve dřezu. Pijete turka? Logr lejete do odpadu? Jak je domek starý, resp. jaké je stáří odpadů?