Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se nazývá tento díl na přídělání předmětů na tyč

Zajímá mě, jak se nazývá tento díl (v češtině i angličtině), který umožňuje spojit například desku/tabuli na vertikální tyč. Zajímá mě i jak se říká, způsobu přimontování tímto dílem (podobně jako se říká že most je ukotven, destička vlisována,2 kusy kůže snýtovány)
Většinou je z kovu a má 2 části:
•pásek například šířce 30mm, tloušťce 4mm a délce dle obvodu tyče (takže např) 150mm. Ohnutý do tvaru polokružnice takto s rovným segmentem vyčnívajícím kolmo z konce polokružnice ven, kde je díra na šroub.
• 2. část je téměř stejná (díra na šroub je shodná s tou jako u prvnoho dílu) se skládá ze 2 zrcadlově symetrických částí ale je uzpůsobená tak, že lze tuhle část přišroubovat k té desce.

Možná vás napadne, že se tomu říká objímka, ale co jsem googloval, tak většina z toho je něco jiného než myslím:
tohle není ono, jsou to 2 stejné části, ale v mém předmětu je tam jen jednou
tohle také není ono, protože , kdyby k té přední části někdo se pokoušel přidělat ceduli, tak be se to hned urvalo ze závitu

Mělo by to vypadat nějak takhle 2.díl , část, levý díl

 ?╰ˌ
 __|

pravý díl

ˌ╯?
|__

k desce se to přidělává přes dolní okraj kreseb, a k druhému dílu přes horní okraj

Trochu názorněji namaluj co to vlastně myslíš.
Zatím mi vychází z tvého popisu pár různých výrazů při použití objímky.
Přiobjimkování, zaobjímkování, sobjímkování...a to asi nechceš ?
Napiš co chceš na co přidělat. Průměr, rozměr a materiál a budeš vědět víc.
Myslím, za Kachlík ti dal dobrý odkaz.

Ano, kachlík dal dobrý odkaz, to je vpodstatě ono, na dopravní značky se to použít taky dá.

pojmenování od Nudy se mi zdá jak od autisty, od Yardy si nevyberu (prostě je to uplně něco jiného), spokojím se od mirana spříchytkou třmenem a držkákem

Tak to tady sleduju, a furt nechápu, co vlastně chceš - namaluj (klidně od ruky), jak to má vypadat a fungovat (v tom "polonákresu" se fakt nevyznám), a bude se radit mnohem lépe. A když se registruješ, tak ten obrázek můžeš vložit rovnou sem, jinak někam na web a sem dej odkaz…