Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se nazývá tento díl na přídělání předmětů na tyč

Zajímá mě, jak se nazývá tento díl (v češtině i angličtině), který umožňuje spojit například desku/tabuli na vertikální tyč. Zajímá mě i jak se říká, způsobu přimontování tímto dílem (podobně jako se říká že most je ukotven, destička vlisována,2 kusy kůže snýtovány)
Většinou je z kovu a má 2 části:
•pásek například šířce 30mm, tloušťce 4mm a délce dle obvodu tyče (takže např) 150mm. Ohnutý do tvaru polokružnice takto s rovným segmentem vyčnívajícím kolmo z konce polokružnice ven, kde je díra na šroub.
• 2. část je téměř stejná (díra na šroub je shodná s tou jako u prvnoho dílu) se skládá ze 2 zrcadlově symetrických částí ale je uzpůsobená tak, že lze tuhle část přišroubovat k té desce.

Možná vás napadne, že se tomu říká objímka, ale co jsem googloval, tak většina z toho je něco jiného než myslím:
tohle není ono, jsou to 2 stejné části, ale v mém předmětu je tam jen jednou
tohle také není ono, protože , kdyby k té přední části někdo se pokoušel přidělat ceduli, tak be se to hned urvalo ze závitu

Mělo by to vypadat nějak takhle 2.díl , část, levý díl

 ?╰ˌ
 __|

pravý díl

ˌ╯?
|__

k desce se to přidělává přes dolní okraj kreseb, a k druhému dílu přes horní okraj

Tak to tady sleduju, a furt nechápu, co vlastně chceš - namaluj (klidně od ruky), jak to má vypadat a fungovat (v tom "polonákresu" se fakt nevyznám), a bude se radit mnohem lépe. A když se registruješ, tak ten obrázek můžeš vložit rovnou sem, jinak někam na web a sem dej odkaz…