Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prepäťová ochrana kontra niektoré elektrospotrebiče

zdravím pánov elektrikárov,mám otázku-prečo výrobcovia niektorých elektrospotrebičov,najmä kuchynských ,píšu varovanie v návodoch na použitie,že výrobok nesmie byť prevádzkovaný zapojením cez prepäťovú ochranu,že tam menujú aj upozornenie,že nesmú byť zapojené cez rozdvojku,to v podstate chápem,len mi nieje jasné to varovanie pred používaním pri zapojení cez prepäťovú ochranu,niesom elektrikár,takže ma zaujímajú dôvody takéhoto upozornenia pre užívatelov....

aby som upresnil,tých výrobcov,u ktorých som našiel takéto varovania v návodoch na použitie neviem či mám považovať za nejakých pofidérnych,ako to už v tejto diskusii odznelo,jedná sa o výrobcov prevažne kuchynských spotrebičov a jedná sa o značky philips,tefal,klarstein germany,kitchenAid,bamix switzerland,mouviel paris,villeroy & boch a spol a jedná sa o stolné indukčné dvojplatničky,parné hrnce,hrnce na sous vide varenie etc........uvítam akýkolvek vysvetlujúci názor pre/proti,bohužial nezabránim tomu,aby sa tu miesto vecných argumentov neobjavili pseudoargumenty typu "plácaš blbosti",ale som rád,že z každej reakcie sa dajú vybrať aj informácie,ktoré vedú želaným smerom,aj ked možno nedospejeme k nejakej úplne jednoznačnej zhode,ešte chvílu počkám na nejaké názory než to definitívne označím za vyriešené,zatial dakujem všetkým,ktorí boli ochotní obetovať svoj čas a zapojili sa,aj tým,ktorí len prečítali a nevyjadrili sa.....