Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záh(v)ada bojleru

Dobrý den,mam kombinovaný bojler a stala se taková věc ,že z natopeného bojleru nejde horká voda ale jen vlažná,když sepne domácí vodárna tak se teplota vody mírně zvedne.Děkuji.

Jestli dobře chápu, "natopený" z kotle? A jak víš, že je "natopený", máš na něm teploměr? A pokud je bojler opravdu "natopený" tak by z něj měla jít i teplá voda. Když tak ještě zkontroluj, jak velký rozdíl teploty je mezi vstupem vody z kotle a vratnou trubkou do kotle. Pokud by byl rozdíl hodně velký, pak jde zřejmě o "zarostlé" potrubí výměníku-registru, jak už bylo řečeno. Jinak, změna tlaku, pokud to je tak jak píšeš, by mohla působit pouze na průtok, ale ne na teplotu. To znamená, pouze v případě, že by potrubí teplé vody bylo delší a také "zarostlé" a zvýšení tlaku by urychlilo průchod teplé vody z bojleru do výtoku a ta by se, na cestě potrubím, nestačila tolik ochladit. To by mohlo být možné vysvětlení, pokud to tak opravdu je.:puff: