Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastové palubky do koupelny?

chci použít plastové palubky do koupelny, ale netuším jestli jsou vůbec vhodné do vlhka

https://www.obi.cz/obkladove-listy-a-profily/plastova-palubka-hnedy-melir-10-cm-x-300-cm/p/4047395

předpokládám že bych je umístil na dřevěné hranoly 30x50, mezi ně dal polystyren kvůli zateplení a na hranol palubky připevňíl do dřeva šrouby v místě spojů palubek

(podobně jako u dřevených)

jak sem se díval je tam spousta dalších list, a ukončovacích kousku, ale to bych nepotřeboval, u stropu po obvodu místností bych vysekal drážku a palubky by se trochu utopili do zdi, kterou bych po instalaci zase zapravil

nikdy jsem palubky v provedení plastu nedělal

dík za rady a připomínky

popravdě ještě dnes ráno jsem si myslel stop se jenom vymaluje, ale přišel soused
a povídá, že s tím stropem by bylo potřeba něco udělat, aby se na stropě "nedržela vlhkost"
tak říkal plastové palubky, a když už tak že by se to zateplilo polystyrénem

ale jestli se nakonec bude vlhkost dostávat pod palubky tak bych to raději nechal tak

(koupelna je bohužel umístěna v druhé části domu kde není ani jedna společná stěna vytápěná)
jen v koupelně bude radiátor

Pokud nejsou vedlejší místnosti vytápěné, budou se stěny pod izolací rosit zcela určitě. Řešením je izolovat je vně koupelny, ale to je asi nepraktické. Místo izolace bych se spokojil s temperováním a intenzivnějším vytápěním koupelny pouze při jejím aktuálním užívání.