Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit škrtátko u plynové varné desky

Ahoj,
mám novou plynovou varnou desku (vestavnou), která je vybavena elektrickým zapalováním. Přívodní kabel má jen 3 dráty (hnědý, zeleno-žlutý, modrý). Rozdíly chápu (fáze-hnědá, atd.), zapojit to umím taky, jde mi o to, zda jen koupím "prázdnou" zástrčku a připojím její kontakty na zmíněné kabely a to celé pak do zásuvky. Hledal jsem všude na netu a tam se spíše řeší indukční varné desky (zda 3f nebo 1f, na jaký jistič, aby to nevyhazovalo pojistky apod.) To chápu, indukce má velký odběr a el. energie je tam potřeba pořád. U plynové varné desky je to ale jen na škrtnutí, proto mi přijde blbost, abych si zval elektrikáře. Jde mi o Vaše názory a zkušenosti, kdo jste třeba něco podobného zapojovali, jestli to lze udělat takhle. U indukcí jsem třeba četl, že se připojují na jakési "pevné vedení", což jsem pochopil jako, ne kombinace zástrčka-zásuvka ale přímo na kabely ve zdi, zřejmě přes nějaké svorky. Proto nevím, zda zapojení přes zástrčku není třeba tak trochu humpolácké.
Děkuji moc

Tak díky všem za rady. Nezabilo mě to, přežil jsem a vše funguje jak má. Na otestování, jsem zkoušel zapnout horkovzdušný ohřev, pro jistotu na 200°C a k tomu postupně zapálit všechny plotýnky. Jistič drží, takže ok. Pro ty, co by třeba stáli před něčím podobným, dá se to tedy udělat i podomácku. Zástrčka v OBI za cca 35,- zapojení například podle tohoto obrázku http://www.avnavody.cz/?sekce=vrch_jaknaav-konektoryrz (až úúplně dole)

Díky