Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadni roura KG v interieru

Dobrý den,
dnes nám v bytě v paneláku měnili svislé odpadní potrubí v instalační šachtě. Měli jsme tam litinu, nyní tam máme oranžové roury. Když soused nad námi pustil vodu, v litině jsem to téměř neslyšela. Teď v tom oranžovém plastu mám pocit, že mám v koupelně Niagáry. Na netu jsem se dočetla, že oranžové trubky jsou zřejmě KG a používají se spíše v exteriéru, pod zemí. Nechci dělat před instalatéry machra, když tomu houby rozumím. Najde se tady někdo zkušený, kdo mi řekně, zda je to průšvih, mít v instalační šachtě oranžové odpadní roury? A další věc, jdou nějak odhlučnit? Předem děkuji, Lucka

Máš tam manipulační prostor,aby ta vata šla dobře připevnit ? U nás roury "strkali" od spodu a v jádře za hajzlíkem teda místo pro nějaké zázračení není. Jsou tam rozvody SV TV,rozvod digestoří a plno hadiček k vaně,dřezu,pračce a bůhví k čemu. Navíc vodoměry. Já se snad ani k těm plastovým rourám od odpadu nedostanu. Možná už máte novější jádro ... Nebo obložit molitanem/vatou vnitřní stěny jádra.