Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradí někdo, zda existuje nějaká izolační pěna schopna vydržet teplotu do 400-500 st.C?

Potřeboval bych izolovat po obvodu kovovou nádobu ohřívanou ze spodu el. vařičem. Předpoklad teploty asi do výše uvedené hodnoty. Zkusil jsem šamot s vodním sklem, ale není to dosti soudržné, drolí se a je to moc těžké. Vhodnější by byla zřejmě nějaká pěna, ale neznám žádnou, která by tyto teploty vydržela. Děkuji za reakce.

Asi nejlepší volbou bude již jednou zmiňovaný Sibral. Vyrábí se v různých tloušťkách a pro různá teplotní zatížení. Pokud najdete ve svém okolí nějakou firmu která jej používá tak si myslím nebude problém nějaký kus odkoupit, dodává se totiž obvykle v několikametrových rolích což bude pro vás zbytečné.