Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradí někdo, zda existuje nějaká izolační pěna schopna vydržet teplotu do 400-500 st.C?

Potřeboval bych izolovat po obvodu kovovou nádobu ohřívanou ze spodu el. vařičem. Předpoklad teploty asi do výše uvedené hodnoty. Zkusil jsem šamot s vodním sklem, ale není to dosti soudržné, drolí se a je to moc těžké. Vhodnější by byla zřejmě nějaká pěna, ale neznám žádnou, která by tyto teploty vydržela. Děkuji za reakce.

Skelná vata, nejlepší asi bude sibral (toto)je to bílá vata, dá se s ní dělat i holýma rukama, (osobní zkušenost) nijak moc nekouše. Ty deky jsou v různých tloušťkách, pěkně drží drží tvar při obalení. Klasická vata se dost sype a drolí. Cena je vyšší.

Asi nejlepší volbou bude již jednou zmiňovaný Sibral. Vyrábí se v různých tloušťkách a pro různá teplotní zatížení. Pokud najdete ve svém okolí nějakou firmu která jej používá tak si myslím nebude problém nějaký kus odkoupit, dodává se totiž obvykle v několikametrových rolích což bude pro vás zbytečné.