Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavěšení bojleru na betonové skořepinové tvárníce

Ahoj,

chci zavěsit bojler 125l okhe drazice (celková váha 185 kg) na vnitřní příčku z betonových skořepinových tvárnic tloušťky 10 cm. Tvárnice je dutá, zděná dnem vzhůru nevyletá betonem.

Je zděná na pískovou maltu, žádné ukotvení k podlaze ani ke stropu, jen stojící stěna. Viz foto tvárnice + stěny.

PS: stěnu nemůžu provrtat zkrz, ukončení musí být v tvárnici.

Prosím o radu, ZDA PŘÍČKA UDRŽÍ BOJLER 125L např ukotvení na závitové tyče popř. radu jak ukotvit.

Díky Tomáš

Na tohle chemickou kotvu s košíčkem. Zkuste se zamyslet jak bude vypadat druhá strana slabé betonové skořepiny té tvárnice když ji provrtáte příklepem. Venku otvor podle vrtáku, z druhé strany vyražený kráter. Asi bych do toho nešel ani s HM kotvou i když ta je třeba na sádrokarton pecková.

Dnes jsem mluvil s projektantem.

jeho slova:
nikdy jinak to nekotvil a kotvit nebude viz. popsáno výše. Údajně žádný bojler nikdy nespadl (postavil více jak 200 domů). Sám má 125 l bojler drazice a drží mu to přes 10 let. Příčky se bát nemusím, unese aj slona a jednou jí bořil a měl co dělat aby ji chlapy kladivama zbortily.

Trochu mě to uklidnilo, snad to nebude tak horké a s tím bojlerem. Zatím tam drží 4 dny.

PS: dnes jsem vzal jednu tvárnici. Vyvrtal sem 2 otvory, 10 vrták bez příklepu. Šlo to poměrně dobře viz fotka. Na vrut jsem skákal, dupal (vážim necelých 90 kg) a ani se to nepohlo. Snažil sem se vytrhnout a také nic.

Když sem vzal kladivo, tak vrut jsem okamžitě zlomil. Nedalo mě to a převrtal sem 2 otvory vrtákem 12 a dal tam 12 vruty. Ty jsem nezlomil ale ohnul do pravého úhlu. Na tvárnici nebyly žádné známky nalomení naprasknutí nic...

Nakonec jsem do otvorů pichl 12 kulatinu a různě páčil, nakonec i tu kulatinu jsem ohnul.

Tak teďka mluvte, podle mě by to mělo být OK???

No vida. A je po problému. Sice jsem úplně nepochopil jak tedy budete kotvit ale to vůbec neva.
Ještě jsem se zasmál sám sobě protože jsem si blbě přečetl zadání, teda spíš nepozorně a pořád jsem to bral jako že budete zavěšovat bojler 180 litrů, tedy slušně přes 200 kg. Hamba mi.