Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení wifi vypínače na světlo

Ahoj,

potřeboval bych poradit se zapojením wifi vypínače na světlo.

Koupil jsem https://www.banggood.com/SONOFF-AC90-To-250V-400W-Touch-Wifi-Switch-Module-Luxury-Glass-Panel-Wireless-Timing-Switch-p-1139688.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

V zásuvce to vypadá nějak takto - [81332-img-20180213-175847-jpg]

zadní strana vypínače takto - [81333-img-20180213-175857-jpg]

Je moje dedukce správná, že do Nin má jít zelený, Lin hnědý a Lout černý?

Díky všem za fundované rady, vzhledem k tomu, že bych zřejmě musel předělávat rozvody nebo se vrtat v krabicích u stropu tak na to dále prdím a vyhrává tak moje lenost, která mě vlastně v prvopočátku k danému problému přivedla. To jen potvrzuje, že se vše odehrává v kruzích :-)

Zkuste tohle: Sonoff E27
osobně bych v žádném z těchto zařízení nenechával čínský fw, ale přehrál ho nějakým alternativním, který funguje lépe a umožňuje používat i jiné ovládání např pomocí MQTT a DOMOTICZ, atd.. a ne jen proprietární sw EwLink. Jinak obsažený HW v těchto zařízeních je stejný nebo podobný jako v jiných zařízeních od "značkových" výrobců. Nejčastěji řízené ESP8266, nebo ESP8285. Přeji hodně zdaru.

Zařízení je trvale připojené na Čínské servery EwLinku s otevřeným socketem a v okmažiku kdy dojde ke změně stavu je na server odeslána informace o novém stavu. V případě, že je použita aplikace, je odeslán příkaz k rozsvícení serveru, který jej poté následně odešle zařízení zpět a to se rozsvítí. Nevýhodou je, že pokud dojde k výpadku Internetu, tak nefunguje vzdálené ovládání. Uvnitř je čip ESP8266, který je napájen přímo za sítě a ovládá malé relé.