Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie zasuvky

Pri upravach obchodnych priestorov sa davali aj nove zasuvky, len pristroje a krytky. Kable uz niekto natahal medene, ale len 2zilove. Potrebovali sme posunut jednu zasuvku, nastastie smerom odkial prichadza, teda len skratenim privodneho kabla. Po obhliadke je zpojenie faza na lavu dierku, to by bolo ok, ale PEN (z/z) na pravu, a z nej spojka samostatnym kablikom na kolik.
1. je mozne taketo zapojenie?
2. nieje lepsie ak ide PEN v jednom kuse na kolik a odtial bez prerusenia na pravu dierku?
3. len na upresnenie, je to sice koncova, ale v pripade pokracovania sa berie PEN zase z kolika, a nie z dierky ?

loading...

Normálne ho v šalrti prepoj, nulák s kolíkom. Dodnes sú takto riešené desaťtisíce r.d. a domácností v ktorých sa ťahali medené dvojžiláky po rozvodoch skolaudovaných chalúp a bytov.

Zlatí komunisti, aj chľebík či mľiečko boľo dostať v obchodoch so zápornou daňou z obratu, aj byty dávaľi komunisti svojim eštébákom a udavačom z vďaky zadarmo, aj Tuzex boľ.