Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co se stane po osvícení koloidního zlata?

zajímalo by mě, co se stane s koloidním zlatem, pokud na něj bude působit světlo, protože na wikipedii čtu

Roztok je potřeba chránit před přímým světlem, musí být v neprůsvitné nádobě. Roztok by se také měl uchovávat při stabilní teplotě.

dtt teplota

roztokom je demineralizovaná voda,ktorá sa vplyvom priameho svetla môže velmi rýchlo znehodnotiť/riasy,sinice,baktérie/,koloidné zlato na rozdiel od striebra nemá žiadne antibakteriálne,dezinfekčné ani fungicídne účinky,takže vplyvom svetla,príliš sa meniacej teploty môže za určitých okolností dôjsť k velmi rýchlemu znehodnoteniu celého roztoku,v tme a pri stálej teplote sa to dá eliminovať.....