Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sekačka HECHT nestartuje

Ahoj kutilové potřeboval bych pomoct. Vlastním sekačku hecht 5484 SXE 5v1.S elektrickým startem.
Se sekačkou po koupi jsem posekal celou zahradu byla v pohodě.Ale při dalším startu už nejde nastartovat (ani neškytne).Upadl konektor od baterie. baterie má napětí 19V. Ale má mít napětí jenom 12V.
Baterie se má nabíjet přes 1hodinu. Ale úplně vybitá baterie je nabitá za 5minut.

Děkuji předem za všechny vaše rady.

Díky za odpověď .
1.ještě je v záruce 1,5 roku.
2.stála 6měsíců benzín není vyměněný.
3.myslím, že ne.
Můžu zkusit sekačku nastartovat ručně.
Ještě mně napadlo jestli baterie nedodává vysoké napětí pro startér.
Můžu zkusit připojit jiný akumulátor?
Já si myslím že když bude stejně napětí 12V.Tak se nic nemůže stát.

Samozřejmě je li v záruce, reklamuj. Jinak málo informací. Když ani neškytne, znamená že startér motorem točí a nechytne, nebo ani startér motorem netočí? To že má 12V baterie 19 V je snad i technicky nemožné. To že má být nabitá za hodinu se rozumí ve stroji, nebo nabíječkou? Pokud ji nabíjíš nabíječkou, jakým proudem? Těch 19 V je při odpojení nabíječky, nebo pod nabíjecím proudem? Jaká je to baterie? Pokud nějaká AGM a pod nabíjecím proudem má 19V, už je po ní.
Pokud například došlo ke zmrznutí vybité baterie, záruku neuznají.