Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření obvodu motoru

Zdravím kutily, potřeboval bych si vyrobit sestavu zahrnující motorek, spínací tlačítko na jeho roztočení a baterii. Něco jak v aku vrtačce. Jsem velice nezkušený a potřeboval bych trochu poradit na co si dat pozor a např. sílu motoru.
Potřeboval bych, aby motor otáčel jedním směrem, celkem rychle hliníkovou konstrukci o váze přibližně kolem 2kg. Na konstrukci umístím dosti kuličkových ložisek, které tomu doufám hodně pomůžou. Jaký motorek by na to stačil, když vezmeme v potaz ty ložiska? Můžete mi něco poradit prosím.
A potom k zapojení. Představuju si, že by to mohlo vypadat jako na přiloženém obrázku z aku: motor má tedy + a -, ty zapojím na spínací tlačítko a na jeho druhou stranu + a - z baterie? To je vše? Dá se na tom něco udělat špatně? Potřebuju, stejně jako v aku, aby se motor točil jen při držení tlačítka a po jeho puštění přestal.

Co to je "celkem rychle", jak to bude nebo nebude vyvážené, kolik peněz do toho chceš vrazit, má se to po zapnutí rozbíhat rychle nebo pomalu a po vypnutí dobíhat nebo zabrzdit atakdále. Dnes je neděle a moje křišťálová koule nemá pracovní dobu. Pokud to není přísně tajné zvláštní důležitosti, dej sem nějaký náčrtek wo co go.

Co se týče rychlosti či otáček a dobíhání měl by mít podobné vlastnosti jako ten v běžné aku vrtačce, žádná přesná kritéria nemám. Žádné zabrždění. Dal bych to tu, ale budete se mi smát :) Chci si vyrobit repliku rotační zbraně.