Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna prahů

Zdravím. Je tu někdo kdo se trochu vyzná v klempířině? Potřeboval bych vyměnit z gruntu oba prahy na MEgane Classic(Sedan). Materiál už mám, bylo by to bez laku a ošetření, to bych si udělal sám. Vnější prahy jsou děravé vpředu cca 5x2cm a vzadu 10x3cm, vpředu pak promáčklé od heveru(Sněhuláctví jednoho z minulých majitelů). Vnitřek vypadá dobře, je to pevné jen se z toho už loupe nástřik.

Otázka zní, kolik by taková oprava mohla stát? Potřebuju to udělat pořádně, když už do toho mám vrážet prachy, ať to aspoň stojí za to

Podle mého názoru se vyplatí dělat z gruntu prahy tak maximálně u veterána, kde víte, že to má smysl a cena celého auta poroste. U šunky typu Renault Megane a pod. je to škoda peněz a nikdy to neošetříte tak, že Vám nezačnou znova hnít. Nemluvě o narušené tuhosti (a hlavně pevnosti) celé karoserie. Nedělal bych to... A nešly by jen vyvařit ty díry? Neměnil bych celé prahy, jen ty díry opravil - nechal opravit.