Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plamínek v karmě nechce chytnout

Zdravím,
máme problém s karmou, zhasl plamínek a nechce znova chytnout, tak by mě zajímalo zda se to dá vyřešit bezpečně nějak podomácku, nebo je potřeba zavolat plynaře? Klasicky se namáčkne a pootočí kolečkem, plamínek se objeví, chvíli se má kolečko držet namáčknuté, jenže jak to pustím tak zhasne. Sítko vyčištěné je, to se dělá mezi prvními pokusy.

Mora Top Vega 10 Max

Asi by se to dalo svépomocí vyřešit, zřejmě je jen vadné čidlo hlídající plamínek. Ale já bych určitě neriskoval, že v případě nějaké související závadě vyletím i s celým barákem do vesmíru. Stačí, že už tam létá Muskova Tesla.

Určitě i v Ostravě existuje poruchová služba. Když nic jiného tak aspoň na zavolání řeknou, jestli jsou ochotni přijet. A i kdyby ne, tak bych si radši hrál na prase než zkoušel jak dopadne dům po výbuchu plynu. Nechci strašit, ale pokud bys něco smontoval špatně může se stát, že čidlo plamene nebude fungovat správně a neuzavře plyn pokud plamínek zhasne. Pak stačí rozsvítit...
Edit - opravy.php, ani to nedalo moc práce

Tak samozřejmě takový blázen nejsem, nějak extra bych se v tom sám nevrtal když tomu nerozumím, původní myšlenka byla spíš zda tam není nějaká část, kde bývá často problém (mimo zanesené sítko), ale dá se to snadno opravit a nevolat opraváře ;)

Čidlo s tím nemá co dělat. To přijde na řadu až pro "držení". Otázka je, zda piezo zapalovač dává jiskru. Pokud ano, a plamen nehoří, zkus zapálit sirkou. Pokud nechytá, nejde plyn. To se stává po DLOUHÉ odstávce, kdy je v potrubí vzduch. Pak je nutné jej upustit.
Pokud plamen chytá, ale nedrží, je třeba očistit okuje z čidla - termočlánku.

Plyn jde, topíme plynem. Namáčknu čudlík, pootočím a plamínek se objeví, jenže má se to chvíli držet aby to chytlo, ale jak to pustím tak to zhasne..

No nic, bude se volat servis. Stejně bude potřeba, už nějakou dobu z nějaké trubky kape voda, vodař od majitele bytu to nevyřešil, že to prý je v karmě, takže mimo kompentenci vodaře a taky že to je drobná oprava (to zas říkal majitel), že si to zajišťuje a hradí sám nájemník.

Nějaký problém s chápáním psaného textu? Plamínek je, ale nedrží... Čidlo plamene je právě to, co uzavře plyn, pokud plamínek nehoří. Je_li vadné, plyn nepodrží. A jelikož plamínek je, ale nedrží je chyba v čidle plamene.

Skontroluj, či nie je prepálený termočlánok (to je to, čo je ohrievané plamienkom). Ak je prepálený, tak vymeniť. Dotiahni maticu, ktorá drží studený koniec termočlánku, môže tam byť nedokonalý spoj. Tieto zásahy nie sú nebezpečné. Ešte som sa stretol s kondenzovanou vodou v prívode plynu do sviečky (toho plamienka), ale vysušenie by už malo spadať do rúk plynára, je tam treba otvoriť prívod plynu do sviečky a prefúknuť.

Ak to je ešte pravek s bimetalom ohrievaný večným plameňom, pridaj skrutkovačom céres, možno bimetal dotlačí kontakt, nevypne sa plyn.

Však naznač, typ, rok výroby, nájde sa spriaznená duša, ktorá podá odbornú radu.

Lezú z vás podstatné údaje, ako z chlpatej deky. Človek si myslí, že dotazy sem kladie umelá inteligencia z nudy, aby reč nestála.

V přívodu plynu k plamínku je pod jednou matkou redukce - takový klobouček s dírkou. Ta může být ucpaná ze strany proudu plynu. Zkus ji profouknout, případně VELMI LEHCE prošťourat. Plamínek potom bude zase normálnš veliký a ohřeje bimetal, který udrží plyn otevřený.